"נתניהו פועל בצורה דיקטטורית"

אחרי פינוי מאחז מצפה יצהר, אנשי הימין שוברים שתיקה.דניאלה וייס, לשעבר מראשי תנועת גוש אמונים, מטילה את האחריות לגל האירועים האלימים האחרון ביהודה ושומרון על ראש הממשלה. "שנתניהו לא יגרש יהודים, לא יהרוס יישובים ושלא ישתמש בצבא. כל האשמה עליו ועל ברק", היא טוענת

דניאלה וייס, לשעבר מראשי תנועת גוש אמונים וכיום פעילה בתנועת "נחלה" שעוסקת בעיקר בהקמת מאחזים, מטילה את האחריות לגל האירועים האלימים האחרון ביהודה ושומרון על ראש הממשלה בנימין נתניהו. "כל מה שקורה כתוצאה מהעיוות הציוני והדמוקרטי זה בגלל נתניהו. כל האשמה מופנית אך ורק אל נתניהו", קובעת וייס.

וייס התייחסה לפינוי מאחז מצפה יצהר היום על ידי כוחות צה"ל. "לצערנו נתניהו מתנהג בצורה ממש דיקטטורית, אני מתפלאת שאנשי ציבור לא מוחים על הדבר הזה - זו פעולה אנטי דמוקרטית. אני הייתי בשטח וראיתי את הצבא שהיה שם ואת הדבר המטורף הזה של פגיעה ביישוב חי, תוסס, בריא ונורמלי", העידה והוסיפה כי "זה עיוות גדול לומר 'לא חוקי'. זה חלק מהגבהות של יצהר, חלק מתחום ההתפתחות של יצהר".

כמי שעוסקת בהקמת מאחזים מטילה וייס את האחריות גם על שר הביטחון אהוד ברק. "ברק רצה לחסל יישוב בציק-צק. ברק פנה לנתניהו ואמר לו שהוא יפעיל את הצבא נגד העם. הוא לא ניסח זאת בצורה הזאת, אבל זה מה שהוא עשה אמש", הוסיפה.

"כל האשמה על נתניהו ועל ברק"

"לחיילי צה"ל אסור בכלל להתקרב לשום תחום שקשור לעימות חברתי פוליטי. אסור לשר הביטחון ולרה"מ להפעיל את הצבא, שהוא צבא העם, בנושאים שהם פוליטיים ונתונים לויכוח ציבורי. כל מה שקורה כתוצאה מהעיוות הציוני והדמוקרטי מגיע מצידו של נתניהו. כל האשמה מופנית אל נתניהו", מבהירה וייס.

את דבריה סיימה וייס בקביעה חד משמעית מי אחראי לעליית המדרגה בעימותים בין צה"ל למתנחלים: "שנתניהו לא יגרש יהודים, לא יהרוס יישובים, שלא ישתמש בצבא, יקשיב לרצון העם ויפעל על פי האג'נדה שבבסיסה הוא נבחר. כל האשמה עליו ועל ברק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת