הכבוד הלאומי עוצר בקרמלין

ליברמן סירב להתנצל בפני טורקיה - אך גם מול שבדיה ונורווגיה רצה לשמור על "הכבוד הלאומי". אבל מול רוסיה, שמתנגדת לסנקציות על אירן, מחמשת את סוריה ותומכת בבקשה הפלסטינית להקמת מדינה באו"ם - הוא נוהג אחרת. איפה הכבוד הלאומי? איפה העמידה על האמת של ישראל? כל זה, כנראה, מתגמד נוכח חומות הקרמלין

שר החוץ אביגדור ליברמן הנחיל בתחילת כהונתו כשר החוץ - מדיניות חדשה: עמידה על הכבוד הלאומי. אנחנו לא צריכים להתכופף יותר, אנחנו צריכים לעמוד בגאון על עמדותינו.

כך הוא עשה מול טורקיה וסירב להתנצל, וגם שלח את דני איילון ששם את השגריר הטורקי על השרפרף הקטן, כך גם מול שבדיה ונורבגיה. הוא אמר ישראל צריכה להגיד את האמת, גם אם זה לא נעים כי האמת צריכה להישמע.

הצטרפו לדף הפייסבוק של אודי סגל

אבל מתברר שהכבוד הלאומי של ליברמן ושל ישראל עוצר בשערי הקרמלין. שימו לב, מדינה כמו רוסיה מקבלת חותמת כשרות מאיווט ליברמן על כך שעשתה בחירות נקיות ודמוקרטיות - למרות שמדינות אירופה ושרת החוץ של ארה"ב, ידידתה הגדולה של ישראל שמממנת אותה ב-3 מיליארד דולר ונשק ותמיכה, אומרת שהבחירות שם בעייתיות.

איפה הכבוד הלאומי?

מה עשתה רוסיה בשנה האחרונה שהיא ראויה למהלך הזה, למחווה הזו של ליברמן? זה מה שהיא עשתה: קודם כל היא הביעה תמיכה מלאה במהלך החד צדדי הפלסטיני באו"ם, גם בעצרת וגם במועצת הביטחון. בנוסף לכך היא המשיכה למכור נשק לסוריה, למרות שאסד טובח בבני עמו ומעביר חלק מהנשק לחיזבאללה - אויב ברור של ישראל.

כמו כן, הרוסים כזכור, חותמת הכשרות של ליברמן, הם אלה שמתנגדים לסנקציות על אירן, למרות שזה איום ברור ומיידי. למרות כל זאת, ליברמן מוכן למחוות. איפה הכבוד הלאומי? איפה העמידה על האמת של ישראל? איפה העמידה על הצורך הישראלי לומר את האמת. כל זה מתגמד נוכח חומות הקרמלין.