מבזק הטכנולוגיה: התקליט עושה קאמבק במימון המונים

יוניברסל מפתחת שירות שיחדש תקליטים ישנים – והכל במימון הקהל; אסטרונומים מצאו ירח חדש המקיף את נפטון; הכירו את ג'מינה – עז שמתענגת על ארוחת בוקר של תפוחים ויין; וגם: ה"לפידומטור" כובש את הרשת

הפוליטיקה החדשה שהביא איתו יאיר לפיד לכנסת ה-19, מאפשרת לנו הצצה נדירה לאופן הפעילות שלו במדיה החדשה. מלבד תגובות מהירות שהוא מעניק לכל תגובה של גולש, לפיד לא מפספס אף הזדמנות לעדכן סטטוסים על פועלה של מפלגת "יש עתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתר חדש שהקים יוני רוזנשיין והופץ רק אתמול, מאפשר ללפיד לקחת הפסקה מהעבודה הסיזיפית ברשתות החברתיות. ה"לפידומטור" הוא מחולל המייצר קטעים אקראיים המבוססים על טקסטים מקוריים ורשמיים של לפיד, כך טוענים באתר. כל חיפוש שתקלידו יניב סטטוס משעשע שקצת מזכיר את המציאות.

התגלה ירח חדש לנפטון

אסטרונומים מצאו ירח חדש המקיף את נפטון. תגלית בסדר גודל כזה לא קרתה כבר למעלה מעשור . גודלו הזעיר של הירח, ששמו s/2004 N1 , התגלה בתמונות הארכיון מטלסקופ החלל האבל.

המדענים תוהים כיצד הירח הצליח לשרוד אך חשוב מכך מתלבטים בשם שיעניקו לו.

יוניברסל מיוזיק מחזירים עטרה ליושנה

בשנים האחרונות אנחנו חוזרים לטכנולוגיה הישנה. לפעמים מדובר באספנים בלבד, לעתים מדובר באנשים שחוזרים להאזין למוזיקה באמצעות הפטיפון.

יוניברסל מפתחים שירות שימומן באמצעות הקהל ויחדש תקליטים ישנים שכבר נעלמו מחנויות המוזיקה. השירות יעבוד ממש כמו אתר מימון ההמונים קיקסטארטר, וכבר עכשיו ישנן שמועות על חידוש תקליטים של חמישיית ג'קסון, ואלבומים ישנים של אלטון ג'ון.

הסרטון הויראלי של השבוע

ז'אנר הסרטונים של חיות מחמד שמתנהגות כמו אנשים רגילים תפס תאוצה בשנים האחרונות. סרטוני היוטיוב הופכים ויראליים במהירות, ממש כמו שני הכלבים שאוכלים ארוחת צהרייים. הסרטון שעלה בשנת 2011 גרף מעל לעשרים מיליון צפיות.

מתמודדת ראויה לרשת את מקומם בראש טבלת הצפיות של יוטיוב היא ג'מינה העז, שמצטלמת כאשר היא מתענגת על ארוחת בוקר קלילה של תפוחים ויין. ג'מינה כובשת את הרשת עם מעל לשמונים אלף צפיות תוך ימים ספורים.