מבזק הטכנולוגיה: המתחרה החדש של הדף "סטטוסים מצייצים"

תעשיית הסרטים המתפתחת של יוטיוב; אמנית חולה בניוון שרירים שמציירת בעזרת המחשבה; והדפים החדשים בפייסבוק שמהווים תחרות לסטטוסים מצייצים

המתחרה החדש של הדף המצליח "סטטוסים מצייצים": מי לא שמע על סטטוסים מצייצים? דף הפייסבוק שכבר הפך לחלק אינטגרלי מהפיד של כולנו. מי לא צוטט שם? פוליטקאים, שחקנים, אנשי צבא, פרסום ויח"צ ולמעשה כל אחד שצלח את הסינון. בעזרת ססטוס מקורי שהצליח לצבור מספיק שיתופים ולייקים. כך גם לגבי הדף "סטטוסים משנות ה-90" שהזכיר לנו את כל מה שטוב - ורע - בשנים שלפני האינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים קמים לדפים האלו מתחרים והם צוברים קהל עוקבים מרשים, ובאופן די מהיר. הדף "אנשים בינוניים וסבירים" צבר בכמה ימים בלבד קרוב ל-14 אלף לייקים, שזו ללא ספק כמות נאה בספרה התחרותית של פייסבוק. מי שאחראים על הקבוצה המדוברת הוא עומרי חזות ורנן אלעל, וכל תכליתו של הדף די מסתכמת בשמו - לפרסם סטטוסים, לעתים משעשעים ולעתים בינוניים וסבירים.

לדף הזה גם קם מתחרה - "אנשים עילאיים ומתנשאים", שהקים מאיר כץ יחד עם אלירן גולדשטיין. הדף מנסה להציג תמונת ראי של אנשים בינוניים וסבירים. בעזרת תמונת פרופיל בדמותו של ירון לונדון הם מפרסמים סטטוסים שנונים ומתנשאים, וכיאה לתחרות הדף המתנשא הגיע כבר כמעט לעשרים ושלושה אלף לייקים. ויש עוד דף אחד. "תמונות קאבר לגיטימיות" המציג את תמונות הקאבר הכי הזויות שתמצאו בפייסבוק. לכם נותרה זכות השיפוט.

אמנית שמציירת בעזרת המחשבה 

היידה פוצנר אובחנה בשנת 2007 במחלת ALS - מחלת ניוון שרירים. המחלה הנוראית הזו הרחיקה אותה מהתחביב שכל כך אהבה - לצייר. שש שנים לאחר מכן היא חוגגת ניצחון אישי כאשר תערוכה של ציוריה, שנוצרו בעזרת טכנולוגיה חדשה יחסית, באמצעות החשיבה בלבד מוצגים בהופעת בכורה.

התערוכה נפתחה ביום שישי באיסדייל, אי קטן בחוף המערבי של סקוטלנד. המבקרים בתערוכה יזכו לראות ציורים דיגיטליים באמצעות תוכנת מחשב המאפשרת לה שליטה מלאה על מברשות בקרה דיגיטליות, צורות, וצבעים, וזאת על ידי התמקדות העין בנקודות ספציפיות על המסך. וכדי לצייר, חובשת פוצנר כובע אלקטרודות המתרגם את תנודות החשמל במוחה לקווים וצורות. זהו למעשה שלב אחד נוסף באותה הטכנולוגיה בה חולים משותקים מתקשרים עם העולם. את התערוכה מימנה פוצנר באמצעות אתר המימון סטארט נקסט.

תעשיית הסרטים של יוטיוב

כאשר גוגל רכשה את יוטיוב זה היה רק אתר לשיתוף קטעי וידאו ביתיים. במהלך השנים האחרונות, השיקו ביוטיוב הרבה פיצ'רים וזה כבר לא סוד שבגוגל דוחפים להפוך את אתר הוידיאו הנצפה ביותר באינטרנט להוות חלופה רצינית לערוצי הטלוויזיה המסורתיים. ולא רק לשמש בית חם לחתולים וזמרים דרום קוריאנים.

עכשיו ביוטיוב לוקחים את זה צעד אחד קדימה. מה שמכונה בתעשיית הסרטים "התנגשות טיטאנים מול הוליווד" - אין דרך אחרת לומר זאת. בשנה האחרונה שכרה ענקית הטכנולוגיה אולפני ענק בלוס אנג'לס. ולדברי בכיר ביוטיוב השערים לאולפן פתוחים לכל יוצר שיש לו לפחות עשרת אלפים עוקבים. מי שיעבור עוד מספר תנאים יזכה לנצל סט משוכלל, מסכים ירוקים, חדרי איפור וציוד צילום מהטובים שיש. ואכן בשנה האחרונה אנו עדים לעלייה בכמות התכנים האיכותיים שמספקים לנו יוצרי יוטיוב, שוודאי משנים את פני המדיה כפי שהכרנו אותה. בקרוב הסרט.