מבזק הטכנולוגיה: שירות החיפוש החדש של פייסבוק

מנוע החיפוש החדש של הרשת החברתית פייסבוק חושף את הפעילות שלכם לכולם; תמונות מקוריות של הליכת חלל מתחנת החלל הבינלאומית; הפעילות הנרחבת של הראפר ג'יי-זי בטוויטר; והברווזון הכי ויראלי ברשת

החיפוש החברתי של פייסבוק שהושק בינואר האחרון הגיע היום לכל מיליארד משתמשי הרשת החברתית. מנוע החיפוש החברתי החדש חודר עמוק יותר לתחום הפרטיות שלנו. מעכשיו, אל תתפלאו אם תקבלו תגובה על תמונה שהעלתם מ- 2008.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החברים הסקרנים שלכם בפייסבוק יצליחו לשים את היד על כל המהלכים המביכים שלכם, כמו למשל לאיזו תמונה אבא שלכם הגיב כשהייתם בצבא, או על התמונה של החברה מ- 2009. כל ההיסטוריה שלכם עם התמונות והסטטוסים שכבר הספקתם לשכוח, חשופים מאי פעם, ועלולים לעלות ממעמקי הפיד בהקלדה קצרה. פייסבוק מאפשרים כרגע רק חיפוש באנגלית. אבל אל דאגה, התהליך די פשוט. דרך אגב - לפרנואידים מביניכם, אנחנו ממליצים לכם לרוץ מיד אל הגדרות הפרטיות ולבחור מי יכול לצפות בסטטוסים שלכם, בעמודים שנתתם להם לייק ואפילו לחסום תיוגים אוטומטיים של התמונות שלכם.

החלל קרוב מאי פעם

האסטרונאוטים כריס קאסידי ולוקה פר-מיטאנו מתחנת החלל מספקים לנו הצצה נדירה להליכת חלל, שזו למעשה עבודה של האסטרונאוטים מחוץ לחללית. אתמול הכינו השניים במשך כשש שעות את תחנת החלל הבינלאומית להצטרפותה של מעבדה רוסית שתנחת בחודשים הקרובים.

איך הסלבס עושים בית ספר לרשתות החברתיות?

ג'יי זי הראפר ואיש העסקים האמריקני, הוא אמן שידוע בהצלחות הרבות שהשיג כמו למשל 8 פרסי גראמי, וגם חברת תקליטים מצליחה. אבל יש עוד משהו שג'יי זי טוב בו - הוא מצויין בטוויטר. במפגש ספונטאני של שאלות ותשובות שערך, הוא ענה ללא פחות מ-150 ציוצים של אוהדים ועוקבים. השאלות נעו סביב מגוון נושאים ועסקו בין היתר בשיר של מייקל ג'קסון שאהוב עליו במיוחד, ועד לעצות לאמני אינדי בתעשיית המוזיקה.
גם בטוויטר הופתעו מהפעילות של ג'יי זי, והודו שזה היה הצ'אט הגדול ביותר שנעשה ברשת הציוצים מאז ומעולם.

הפעילות של ג'יי-זי בהחלט הניבה תוצאות, אמנים רבים ואף חברות וארגונים הצטרפו לשיחה וריטווטו תגובות על מגוון הנושאים שעלו. ג'יי זי דרך אגב, הגדיל את מספר העוקבים שלו ב-50 אלף איש ביממה אחת בלבד.

הסרטון הויראלי של היום

לא רק חתולים מושכים צפיות. צפו כיצד ברווזון אחד קטן מצליח לשגע את הרשת וליצור באזז שהביא כבר למעלה מ-740 אלף גולשים לצפות בו ביוטיוב. כיצד הוא מתהלך, רוחץ באמבט ועובר ייבוש בעזרת פן.