האם האביב הערבי ישפיע על הכלכלה?

שנת 2011 הייתה גדושה באירועים שהשפיעו על הכלכלה: החל ב"אביב הערבי", דרך המשבר באירופה ועד המחאה החברתית ומאבק הדיור הציבורי. בוועידת ישראל לעסקים של "גלובס" ינסו בכירים במשק ובממשל לבחון ולנתח את המגמות שישפיעו על הכלכלה המקומית והבינלאומית בשנה הקרובה ובשנים הבאות. הוועידה תועבר בשידור חי בחדשות 2

ועידת העסקים לשנת 2011 (חדשות 2)

ביום ראשון הקרוב תיפתח בתל אביב ועידת ישראל לעסקים 2011 של "גלובס". שני ימי הוועידה יוקדשו לדיונים, הרצאות והצגת הנושאים והמגמות אשר ישפיעו על הכלכלה המקומית והבינלאומית בשנה הקרובה ובשנים הבאות. את הוועידה נעביר בשידור חי בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בין הנושאים בהם תעסוק הוועידה: תרחישים כלכלים עתידיים, גיאופוליטיקה - כלכלה וביטחון, כלכלה וחברה, שוק האנרגיה, הייטק, יצוא, ניו-מדיה, השקעות בחו"ל ועוד.

על פי הערכות של כלכלנים, שנת 2012 תהיה צומת של התרחשויות כלכליות וחברתיות שעיקרן בגוש האירו המתמודד עם מספר חברות המתקשות להתמודד עם חובותיהן ונמצאות על סף פשיטת רגל. "אנחנו לא רחוקים מתרחיש דומה למשבר הפיננסי של 2008", אמר לאחרונה ג'ים אוניל, מהכלכלנים המובילים בעולם ואורח מושב הפתיחה של ועידת ישראל לעסקים 2011 של גלובס, בתגובה למשבר באירופה.

רוצים להציג שאלות לדוברי הוועידה? לחצו כאן

הוועידה תתקיים השנה בסימן "2012 שנת אזהרת רווח בעולם - תהפוכות וצומת התרחשויות גלובלי ולוקלי", ובמהלכו ינסו לנתח את מכלול התהליכים והגורמים המשפיעים על הכלכלה העולמית והמקומית. בנוסף, יתקיימו דיונים שיעסקו בנושאים הבוערים העומדים על סדר היום ביניהם ישראל והאביב הערבי, יציבות כלכלת ישראל, דיור בר השגה, הפריפריה מתקרבת למרכז ועוד.

בוועידה ישתתפו בין היתר נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, שר האוצר יובל שטייניץ, פרופסור אלן דרשוביץ, היועץ לביטחון לאומי לשעבר עוזי ארד, יו"ר ההסתדרות עופור עיני וראש עיריית חיפה יונה יהב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת