כמה כסף תחסכו אם תעברו לנגב?

אתר חדש שהשיק המשרד לפיתוח הנגב והגליל יחשב עבורכם את עלות המחייה במקרה שתחליטו לפתע לעזוב הכל ולעבור לחיות בנגב. הזנת הנתונים ב"מחשבונגב" תספק לכם מידע על עלות המחייה בדרום, בהתאם לרמת החיים שלכם כיום, כולל דיור, חוגים לילדים, חדר כושר ואפילו בייביסיטר

תשכחו ממה שחשבתם - לא רק גמלים וחול (חדשות 2)

במסגרת מאמצי הממשלה להפריח את הנגב, המשרד לפיתוח הנגב והגליל פונה לאזרחים ומנסה לשכנע אותם דרך הכיס: אתר חדש שהושק יעזור לכם לגלות כמה כסף תחסכו אם תחליטו פתאום לעזוב הכל ולעבור לחיות בנגב.

באתר, שזכה לשם היצירתי "מחשבונגב", תוכלו לבחור בכל אחת מהערים או המועצות האזוריות בדרום שבהן תרצו להתגורר. אחרי שתחליטו על המען החדש, תקבלו הסבר קצר על המקום ואת זמני הנסיעה ממנו לערים הגדולות הקרובות.

בהמשך ניתן לחשב את עלות המחייה ביישוב הדרומי, בהתאם לרמת החיים שלכם כיום. כך למשל, תוכלו לבחור אם לשכור בית צמוד קרקע, או להסתפק בדירת שלושה חדרים. כך גם מחושבות עלויות החוגים לילדים, המנוי בחדר הכושר, ועלות של שמרטף שיחליף את הבייביסיטר שלו זכיתם עד כה מבני המשפחה שגרים קרוב.

המחשבון לא לוקח בחשבון עלויות של דלק שיתווספו להוצאות שלכם כתוצאה ממרחקי הנסיעה לביתכם החדש, עלויות שעלולות להגיע למאות שקלים במקרה שתמשיכו לעבוד באזור המרכז למשל. עם זאת, החיים בנגב מספקים גם איכות חיים, עליה יעידו תושבי הדרום - שאין לה מחיר.

 השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום שיזם את הפרוייקט אמר כי "אנו יוזמים ומובילים פרויקטים רבים בכל תחומי החיים, חינוך, בריאות, תעסוקה, תשתיות, תרבות ופנאי על מנת לצמצם פערים בין הדרום למרכז ולהפוך את הנגב לאלטרנטיבה למעבר של אוכלוסיה". עוד הוסיף שלום כי "עם כניסתי לתפקיד הצבתי יעד של הבאת 300,000 איש לנגב בעשור הקרוב ואנו כבר עדים לשינוי. נמשיך בהובלה והוצאה לפועל של עוד פרויקטים רבים על מנת להגדיל את הביקושים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת