צניחה של 50% ברווחי אל על - הבכירים מקצצים בשכרם

עלייה של 47% במחיר הדלק הסילוני הביאה את אל על לירידה של 50% ברווח הנקי ברבעון השלישי. מנכ"ל החברה אליעזר יזם קיצוץ של 20% משכרו על רקע המשבר העולמי והסביר כי "החברה התמודדה ברבעון עם האתגרים והשינויים בענף התעופה העולמי והמקומי, ובין היתר עם האמרת מחירי הדלק לאורך זמן ועם המשבר הכלכלי העולמי"

רווחי אל על צנחו ב-50% (חדשות 2)

חברת אל על פרסמה הבוקר את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי מהם עולה כי רווחיה של החברה נחתכו ב-50% ברבעון, מ-21 מיליון דולר ברבעון השלישי השנה לעומת רווח של 42.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

בשורת ההכנסות רשמה החברה עלייה של 6% כבסך הכל הסתכמו ההכנסות ב-602 מיליון דולר ברבעון השלישי לעומת 566 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הוצאות ההפעלה של החברה בהן ההוצאה על דלק סילוני עלו ב-15% ברבעון הנוכחי והסתכמו בכ-489 מיליון דולר לעומת כ-426 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הוצאות החברה עבור דלק סילוני גדלו בעיקר כתוצאה מעלייה חדה של כ-47% במחיר הממוצע של הדלק הסילוני ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

מנכ"ל אל על אליעזר שקדי התייחס לנתוני הדוחות הכספיים. "החברה התמודדה ברבעון עם האתגרים והשינויים בענף התעופה העולמי והמקומי, ובין היתר עם האמרת מחירי הדלק לאורך זמן ועם המשבר הכלכלי העולמי", אמר שקדי והוסיף כי "גורמים אלו הביאו להתאמת הפעילות, וליישום תהליכי התייעלות לצמצום ההוצאות בחברת אל על, לרבות יצירת אופטימיזציה של צי המטוסים ובחינה מחודשת של רשת הנתיבים ויעדי הטיסה".

עוד נמסר מאל אל כי על רקע המשבר הכלכלי העולמי והמציאות הלא פשוטה שבה מצוי ענף התעופה העולמי החליט דירקטוריון אל על לקצץ בגמול הדירקטורים בשיעור של 20%. עלות שכרו של המנכ"ל שקדי עמדה ב-2010 על 16.8 מיליון שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת