עסקת מכירת רשת שופרסל התפוצצה

מחלוקת בנוגע למחיר העסקה בין קבוצת נואי- רונפמן לבין בעל השליטה ברשת שופרסל נוחי דנקנר הביאה לביטול עסקת מכירת הרשת. ככל הנראה הויכוח נסב סביב הבונוס לעובדי החברה כתוצאה מהמכירה. בשופרסל טוענים כי המחלוקת היא בתוך קבוצת הרוכשים עצמה

נוחי דנקנר. בעל השליטה ברשת (חדשות 2)

עסקת הענק במסגרתה היו אמורים קבוצת ברונפמן-פישר ואיש העסקים ליאו נואי לרכוש מנוחי דנקנר את השליטה ברשת שופרסל - בוטלה. קבוצת אי.די.בי שבראשה עומד דנקנר אישרה את דבר הביטול.

על פי מקורבים לקבוצת נואי-ברונפמן, בקבוצה דורשים מנוחי דנקנר הפחתה במחיר העסקה, כשעיקר המחלוקת נוגע לבונוס שדורשים עובדי שופרסל בעקבות המכירה. לדבריהם, בעוד שדנקנר, בעל השליטה הנוכחי ברשת, דורש כי הקונים הם שישלמו את הבונוס לעובדים, לצד התמורה עבור מניות שופרסל, הקונים דורשים כי קבוצת אי.די.בי של דנקנר תישא במלוא תשלום הבונוס.

לדברי אותו גורם "עניין הבונוס מהווה עיקר המחלוקת בין הצדדים, אך הוא אינו המקור היחיד לאי ההסכמה הכספית בין הצדדים", בנוסף ציין הגורם כי "ישנן כמה סוגיות נוספות שטרם נמצא להן פתרון".

"המחיר יקר והקונים רצו הנחה"

בדברים שאמר הגורם ל"גלובס" צוין כי "המחיר יקר והקונים רצו הנחה. יש כאן ויכוח עקרוני על הבונוס לעובדים. זה אפילו לא הכסף אלא עניין עקרוני. מה פתאום שהקונים ישלמו את מה שהעובדים דורשים? הבונוס יכול להגיע ל-30 מיליון שקל ויותר. למה שהם ישלמו את זה?".

מנגד, מקורבים לקבוצת אי.די.בי הכחישו את הטענות כי קיימת מחלוקת בנוגע לתשלום הבונוס לעובדי הרשת, כשלדבריהם, מחלוקת בתוך קבוצת הרוכשים עצמה, הביאה לביטול העסקה.

בסוף השבוע שעבר דיווחו הצדדים לבורסה על הארכה, שלישית במספר, בכל הנוגע למועד חתימת ההסכם ביניהם להעברת השליטה ברשת המזון, עד ליום חמישי הקרוב, ה-24 בנובמבר.

"נוחי צריך לשבור את הראש"

"בזמן החתימה על ההסכם אף אחד לא חשב שהעובדים ידרשו את הבונוס", אמר מקורב לרוכשים. "הקונים לא יודעים כמה הם ידרשו והם לא מעוניינים להיכנס לזה בכלל. כשאדם מוכר והעובדים דורשים בונוס מכירה, זו בעיה של המוכר. הם בכל מקרה לא ייכנסו לחברה שהעובדים בה ממורמרים שלא נתנו להם או כן נתנו להם. נוחי צריך לשבור את הראש ולהסתדר עם העובדים".

כתשובה לשאלה האם אין קונה אחר לשופרסל, ענה המקורב לרוכשים: "איזה קונה? אף אחד לא יקנה. אם לא עכשיו, אז העסקה תחזור שוב בעוד שלושה חודשים". בהמשך הכחיש הגורם את טענות המוכרים לפיהן העסקה בוטלה בשל מחלוקות בין קבוצת ברונפמן-פישר לנואי באשר לחלוקה לא מאוזנת של הסיכון שכל צד לוקח על עצמו. "כל זה שטויות. ברונפמן-פישר ונואי תמימי דעים", הוא אומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת