סערה בכוס תה: חברת החשמל נפרדת מ"עובדים זמניים"

במשך שנים נהנו עובדי חברת החשמל מהשירות המסור שהעניקו להם 14 מחלקות תה. כעת נמסר להן כי בחודש הבא הן ייאלצו לאתר לעצמן מקור פרנסה חדש, אחרי שהוחלט שלא להאריך את חוזה עבודתן כדי להימנע מהענקת קביעות. אמהות חד-הוריות רבות יישארו ללא מקור הכנסה

חברת החשמל. נפרדת ממחלקות התה (חדשות 2)

סוף עידן בחברת החשמל: 14 מחלקות התה בבניין ההנהלה יפוטרו בחודש הבא, כדי להימנע ממתן קביעות לעובדות.

מחלקות התה מכירות היטב את חדרי הישיבות ואת בכירי החברה. חלקן ממלאות את התפקיד אף 15-20 שנים. תחילה הועסקו דרך חברות כוח אדם, ולפני עשור שונה מעמדן לשל עובדות זמניות של חברת החשמל.

בחודש שעבר קיבלו מחלקות התה הודעה על כך שתוקף חוזה העבודה שלהן יפוג בדצמבר - וכי אין כל כוונה להאריכו. לפי ההסכם הקיבוצי של עובדי חברת החשמל, חובה להקנות לכל עובד שמועסק שם יותר מעשור מעמד של קביעות.

כדי להימנע מכך, הוחלט, כאמור, בחברה לפטר את מחלקות התה, שהגישו לבכירי החברה ודאגו לכיבוד שעל השולחן ולפינוי לאחר ישיבות הנהלה.

אמהות חד-הוריות יילכו הביתה

מחלקות התה שיפוטרו הן נשים בנות 45-55, רובן אמהות חד-הוריות המתגוררות באזור חיפה. כעת הן חוששות לעתידן הכלכלי ומוכנות להמשיך לעבוד, אפילו תוך ויתור על התנאים המגיעים להם, כדי להצליח ולהגיע לפנסיה.

בחברת החשמל מסרו בתגובה כי "בימים אלה מסתיימת העסקתן של מספר עובדות ארעיות, כמו גם של עובדים ארעיים אחרים שמועסקים בחברה במסגרת הסכם קיבוצי המאפשר את קבלתם ל-10 שנות עבודה לכל היותר, אלא אם יקבלו קביעות".

עוד מסרו שם, כי "תקני קביעות הם משאב נדיר, ולפיכך מעניקה חברת החשמל קביעות במשורה לעובדים המועסקים במקצועות הליבה. לפיכך, נאלצת החברה לסיים בצער את עבודתם של עובדים ארעיים איכותיים רבים עקב מחסור בתקנים".

"בהכירה את מצבן של העובדות הארעיות הנדונות, חברת החשמל הייתה שמחה לו היה באפשרותה לסייע להן ולהמשיך את העסקתן, אך, כאמור, החברה מחויבת לפעול בהתאם להסכמים הקיבוציים עליהם היא חתומה. חברת החשמל הקפידה ומקפידה על הענקת הזכויות המגיעות להן בגין תקופת העסקתן וסיומה ומאחלת להן הצלחה בהמשך דרכן", נמסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת