כתב אישום נגד מנכ"ל עופר השקעות אבי לוי

הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד מנכ"ל עופר השקעות אבי לוי, מנהל הכספים גולן מדר, אלי העליון ועוד 3 חברות השייכות לקבוצת עופר. על פי החשד, בנובמבר 2009 לקראת הנפקת אג"ח של חברת מליסרון ביצעו עבירות תרמית בשוק האג"ח כדי שמחירן בהנפקה ייראה אטרקטיבי

אבי לוי מנכ"ל עופר השקעות (גלובס)

הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד אבי לוי, מנכ"ל בריטיש ישראל, בפרשת אגרות החוב של חברת מליסרון הנשלטת על ידי קבוצת האחים עופר. כתב האישום מייחס לחברת עופר השקעות ולחברת עופר פיתוח והשקעות עבירות של תרמית בניירות ערך בדרך של השפעה בתרמית על השער ותרמית בניירות ערך בדרך של הנעה או ניסיון להניע לרכוש ניירות ערך.

במסגרת הפרשה נבדק חשד לפיו בנובמבר 2009, לקראת הנפקת אגרות חוב של החברה בדרך של הרחבת סדרה ד', פעלה החברה ביחד עם לוי ומדר להעלאת שער האגרות חוב בשוק על-ידי רכישת אגרות חוב. לצורך ביצוע הפעולות העמידו לוי ומנהל הכספים גולם מדר לרשות העליון כ-30 מיליון ש"ח מחשבונות קבוצת עופר כשמטרתם לגרום לכך שהמחיר בהנפקה ייראה אטרקטיבי לעומת מחיר השוק שהתייקר בעקבות הרכישות שביצעו - בכך למעשה ניסו להגביר את סיכויי ההנפקה.

רואה החשבון אבי לוי שימש כמנכ"ל עופר השקעות, בעלת השליטה במליסרון, משנת 2002 ובנוסף הוא משמש כדירקטור בחברות-בת שונות שבבעלותה. החל משנת 1980 כיהן לוי בתפקידי ניהול שונים בקבוצת עופר. כתב האישום מייחס ללוי, לגולן מדר ולחברת מליסרון עבירות של תרמית בניירות ערך בדרך של השפעה בתרמית על השער, תרמית בניירות ערך בדרך של הנעה או ניסיון להניע לרכוש ניירות ערך, דיווח בכוונה להטעות משקיע סביר והכללת פרט מטעה בתשקיף.

לחברת עופר השקעות ולחברת עופר פיתוח והשקעות מייחס כתב האישום עבירות של תרמית בניירות ערך בדרך של השפעה בתרמית על השער ותרמית בניירות ערך בדרך של הנעה או ניסיון להניע לרכוש ניירות ערך.כמו בן, לאלי העליון מייחס כתב האישום עבירה אחת של תרמית בניירות ערך בדרך של השפעה בתרמית על השער.

"אבי לוי פעל במסגרת תפקידו, בצורה מקצועית ובאופן גלוי. הוא פעל כדין ולא עבר כל עבירה. דברים אלה יתבררו ויובהרו בבית המשפט", מסרה בתגובה עורכת דינו של לוי, עו"ד נוית נגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת