מנכ"ל סלקום הפורש יעבור לאוצר?

יממה לאחר שהודיע על פרישתו מתפקיד מנכ"ל סלקום, קיבל עמוס שפירא הצעה מעניינת לא פחות. שר האוצר יובל שטייניץ פנה אליו בבקשה שישמש כמנכ"ל משרדו, לאחר שהמנכ"ל הקודם חיים שני פרש בעקבות המחאה החברתית

רק לפני שבועות מספר פרש חיים שני מתפקיד מנכ"ל משרד האוצר בשל המחאה החברתית, ומאז עמלים בירושלים על מציאת מחליף. העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי שר האוצר יובל שטייניץ העביר באחרונה הצעה לעמוס שפירא, שפרש רק אתמול מתפקידו כמנכ"ל סלקום - להגיע ולשמש כמנכ"ל משרדו. שפירא נאם היום בוועידת "כלכליסט", ואת דבריו העברנו בשידור חי.

מקורב לשפירא הגיב לדיווח ואמר כי מוטב היה ששפירא היה פורש עוד קודם, והיה חוסף את העליהום של הצרכנים על החברה בשל העלאת התעריפים והמחאה החברתית. "המפעילים החדשים בפתח, ולמרות שלדעתי היה עדיף כי היה פורש לפני שנה - גם עכשיו זהו תזמון טוב", אמר המקורב, שהוסיף כי שפירא לא בנוי לנהל עסקים פרטיים ולכן סביר שיאייש בקרוב עמדה במגזר הציבורי.

במהלך כהונתו כמנכ"ל סלקום צבר שפירא הון בסך כ-50 מיליוני שקלים - בשכר, בונוסים שונים ואופציות למניות. אם יקבל שפירא את ההצעה של שטייניץ, ייאלץ מנכ"ל סלקום לשעבר להסתפק בשכר נמוך הרבה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת