חגיגה בבורסה: עליות של מעל ל-4%

לאחר רצף של עליות בוול סטריט בזמן שהבורסה בתל אביב הייתה סגורה בגלל החג וסוף השבוע, הסתיים יום המסחר הראשון בחול המועד בבורסה בתל אביב בעליות חדות. מדד ת"א 25 טיפס ב-4.30% והנדל"ן זינק בקרוב ל-5%

עליות בבורסה. ארכיון (רויטרס)

המסחר בבורסה בת"א ננעל היום בעליות חדות, זאת על רקע המגמה החיובית בבורסה בוול סטריט בימים האחרונים, כשהמסחר בתל אביב לא היה פעיל בשל החג וסוף השבוע.

התחושה החיובית ניכרת בשוק לאור שורה של דיווחים מעוררי אופטימיות זהירה על משבר החוב באירופה, נתוני מאקרו טובים בארה"ב ופתיחה לא רעה של עונת הדוחות הכספיים. גם השבוע הקרוב הוא שבוע מסחר מקוצר באחד העם לרגל חול המועד הסוכות, כאשר המסחר יסתיים מדי יום בשעה 14:45 והשבוע כולו יסתיים ביום שלישי. מחזור המסחר היה גבוה יחסית היום והסתכם בכ-1.35 מיליארד שקלים.

העליות בשוקי חו"ל היו הדלק העיקרי לעליות הצפויות בבורסה היום, מעבר למסורת הידועה לפיה ימי חול המועד מאופיינים בדרך כלל בעליות בבורסה בת"א. המשקיעים בישראל יצאו לחופשת חג ביום שלישי והם חוזרים כדי להשלים את הפערים בת"א מול המדדים המרכזיים בוול סטריט.

בנוסף, לא חסרות חדשות טובות כדי להרים את השווקים: מדוחות כספיים טובים של גוגל, דרך נתוני מכירות קמעונאיות חזקות שפורסמו בארה"ב בסוף השבוע ועד מכירות טובות מהצפוי של האייפון החדש של אפל, שיש בהן כדי להעיד על איתנות הצריכה הפרטית המהווה כ-70% מהצמיחה בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת