כמה באמת הרוויחה תנובה ב-2010?

מנכ"ל תנובה אריק שר רמז הבוקר בריאיון לגלי צה"ל על ההכנסות של ענקית מוצרי המזון. "ההכנסות של תנובה מגיעות לכ-7.5 מיליארד שקלים בשנה, עם שולי רווח נקי של כ-6-7%", אמר שור. מדבריו ניתן להבין כי הרווח הנקי של החברה עומד על כ-500 מיליון שקלים - בניגוד לפרסומים אחרים

זהבית כהן. התפטרה אתמול (חדשות 2)

יממה לאחר התפטרות זהבית כהן מתפקיד יו"ר תנובה, התראיין הבוקר מנכ"ל החברה אריק שור לגלי צה"ל וסיפק רמז עבה באשר לתוצאות הכספיות של תנובה, אשר צפויות להתפרסם עוד השבוע.

בשולי הריאיון עם שור, כשנשאל לתוצאות הכספיות של החברה, ציין המנכ"ל כי "ההכנסות של תנובה מגיעות לכ-7.5 מיליארד שקלים בשנה, עם שולי רווח נקי של כ-6-7%. אלה מספרים רגילים, עם שולי רווח שאינם עולים על הדימיון".

מדבריו של שור ניתן לגזור רווח נקי של כ-450 מיליון שקל עד 525 מיליון שקל בשנת 2010.

דברי שור עומדים בניגוד גמור לפרסומים הבוקר בתקשורת, לפיהם הרווחים השנתיים של תנובה נמוכים בהרבה מכחצי מיליארד שקל. "מבטח שמיר", המחזיקה בכ-20% ממניות תנובה, פרסמה לא אחת בדוחות הכספיים השנתיים שלה, טרם השעיית המסחר, כי הרווח של תנובה נע סביב 500 מיליון שקלים בשנה.

בהשוואה לנתונים השנתיים של שטראוס, ניתן לראות כי החברה הכניסה בשנה החולפת 6.85 מיליארד שקלים עם רווח נקי של 302 מיליון שקלים, שיעור רווח של כ-4%, נמוך מהשיעור הצפוי של תנובה. עם זאת, שטראוס מדווחת על בסיס IFRS ותנובה לא, אך עדיין המספרים הצפויים של תנובה גבוהים בהרבה מאלה של שטראוס.

המספרים הנקובים משקפים הכנסות ורווחים על מכירות מוצרי מזון בלבד, ללא רווחים חד-פעמיים על נדל"ן. בשיקלול רווחים אלה, הרווח הנקי של תנובה צפוי לגדול משמעותית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת