זהבית כהן התפטרה מראשות תנובה ואייפקס

התפטרותה של יו"ר תנובה זהבית כהן מגיעה בעקבות חקירת רשות ההגבלים העסקיים את החברה. היא תמשיך לשמש כדירקטורית בחברה. הבוקר אמרה: "מקווים שהחקירה תסתיים במהירות ותוכיח שתנובה והנהלתה פעלו כשורה". תנובה הודיעה הבוקר על הורדת מחירים מומלצים לצרכן

זהבית כהן, יו"ר תנובה ומנכ"ל אייפקס ישראל, הודיעה היום על התפטרותה מתפקידיה כיו"ר תנובה וכיו"ר פסגות. היא תמשיך לשמש דירקטורית בתנובה.

"קיבלתי החלטה זו על-מנת לוודא שלכל חברה יהיה יושב ראש במשרה מלאה, שיקדיש את מלוא זמנו לחברה, תוך התמקדות בצמיחת החברה על רקע האקלים הכלכלי המשתנה. כפי שהצהרתי בעבר, בית השקעות צריך לפעול ללא רבב ועל-כן החלטתי להשעות עצמי מכל תפקיד בפסגות, עד שרשות ההגבלים העסקיים תסיים את חקירתה בתנובה", אמרה. בכוונת כהן לחזור כדירקטורית לפסגות לכשתסתיים החקירה.

כהן הוסיפה: "תנובה תמשיך לשתף פעולה באופן מלא עם רשות ההגבלים העסקיים בתקווה שהחקירה תסתיים במהירות ותוכיח שתנובה והנהלתה פעלו כשורה. מהלך זה יאפשר לי להתמקד בתפקידי כמנכ"ל אייפקס ישראל ובחיפוש אחר השקעות חדשות, תוך שאשאר מעורבת בקידום עסקיה של תנובה".

מרטין הלוסה, מנכ"ל אייפקס העולמית מסר כי "זהבית עשתה עבודה מצוינת בתנובה ובפסגות. אנו גאים בכך שהיא עומדת בראש המשרד הישראלי ואנו מאמינים לחלוטין ביכולתה להמשיך לאתר ולהשקיע בחברות ישראליות ולהצמיחן. לאור הנסיבות הנוכחיות, אנחנו מבינים את החלטתה ותומכים בה, ומקווים שתשוב במהרה כחברת דירקטוריון לפסגות".

בתוך כך, דירקטוריון תנובה הודיע על מינויו של שלמה רודב ליו"ר תנובה. עד לפני כמה חודשים שימש רודב כיו"ר בזק והוא מביא עמו ניסיון רב בניהול חברות גדולות ומורכבות. דירקטוריון פסגות הודיע על מינויו של רון גורטלר ליו"ר זמני של בית ההשקעות. הודעה על מינויו של יו"ר קבוע לפסגות תימסר בשבועות הקרובים.

לאחר הודעת הפרישה: תנובה מורידה מחירים

לאחר הודעת הפרישה של כהן, הודיעה החברה כי היא מורידה את מחיריהם של עשרות ממוצריה, יחד עם ירידת מחירו של החלב הגולמי השבוע ב-3.8 אגורות לליטר. המוצרים שמחיריהם מוזלים: גבינות לבנות, גבינות צהובות במדף ומעדן תנובה. כך, למשל: המחיר המומלץ לצרכן של גבינה לבנה רגילה 250 גרם (באחוזי שומן שונים) יעמוד על 6.33 שקלים כולל מע"מ (במקום 7.45 שקלים כיום); המחיר המומלץ לצרכן של חבילת גבינת עמק פרוסה 200 גרם יעמוד על 14.58 שקלים כולל מע"מ (במקום 17.15 שקלים כיום).

אריק שור, מנכ"ל תנובה, אמר כי "תנובה קשובה לקולו של הצרכן. החלטנו על הורדה משמעותית של מחירי עשרות מוצרים. אנו קוראים לרשתות השיווק לאמץ את ההמלצות ולתרום את חלקם להורדת המחירים. המחאה על יוקר המחייה בישראל הצליחה. זו הפעם הראשונה שדבר כזה קורה בישראל. אני מאמין שכחברה מובילה בשוק המזון הישראלי הצעד חסר התקדים שבו נקטנו היום יהווה דוגמה".

הסטודנטים: "התנהלות החברה בעייתית"

אורי רשטיק, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב אמר בתגובה להודעה כי "אנחנו רואים בהתפטרותה של זהבית כהן הודאה בכך שהתנהלותה של חברת 'תנובה' הינה בעייתית והוכחה נוספת לכך שחרם הצרכנים על החברה מצליח. המחאה הצרכנית מכוונת כנגד חברת 'תנובה' כולה ולא כנגד פרסונה אחת בה, לפיכך אנחנו ממשיכים גם השבוע בחרם הצרכנים ובמהלכו נקיים משמרות מחאה נוספות בסופרמרקטים ברחבי הארץ. אנו קוראים לשלמה רודב להודיע על הוזלת מחירים קבועה, שלא באמצעות מבצעים, באופן מיידי".

לפני כשלושה שבועות קיימו סטודנטים ופעילי מחאה חברתית הפגנה מול ביתה של כהן ברמת השרון, תחת הכותרת "מעירים את זהבית" וגם "בוקר טוב מונופולים, עם ישראל התעורר". אחד מהמפגינים היה מחופש לפרה והמפגינים שתו חלב טרה במקום.

עם תחילת ההפגנה יצאה כהן אל המפגינים ואמרה "תנובה מפרנסת כ-8,500 משפחות ומצבת כוח האדם של החברה עלתה ב-400. המחאה אמיתית ואני גאה להיות ישראלית, חייבים חשיבה ופתרון מערכתי הבעיה אמיתית וכואבת, תנובה עושה כל שביכולתה לפתור את הבעיה, אנחנו שומעים את הלקוחות". מיד עם תום דבריה נסעה זהבית כהן ועזבה את המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת