גרמניה אישרה את הסיוע לגוש האירו

תכנית חילוץ נוספת ליוון אושרה בפרלמנט הגרמני - בהיקף של 159 מיליארד אירו. על רקע אישור התכנית, נסחרות הבורסות באירופה בעליות שערים. על פי עמדתה של גרמניה, הדיון בפרטים לגבי תוכנית הצלה שנייה ליוון, יכול להתחיל רק אחרי שהטרוקיה תודיע כי יוון עומדת בדרישותיה ויכולה לקבל את הסיוע

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל (רויטרס)

מגמה מעורבת מאפיינת היום את המסחר בבורסות אירופה, לאחר שהבית התחתון בגרמניה אישר, כצפוי, את הרחבת קרן הסיוע של גוש האירו למדינות שנקלעו למשבר.

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, הציעה אתמול לפתוח מחדש את ההסכם שהושג עקרונית ביולי ולבחון חלקים ממנו שוב. "עלינו להמתין לממצאי בדיקת טרוקיה, להמתין לבשורה משם ואז לברר אם אפשר לדון מחדש בהצעה או לא", אמרה מרקל לטלוויזיה ביוון ולא הרחיבה בדבר.

על פי עמדתה של גרמניה, הדיון בפרטים לגבי תוכנית הצלה שנייה ליוון, יכול להתחיל רק אחרי שהטרוקיה תודיע כי יוון עומדת בדרישותיה ויכולה לקבל את הסיוע.

נזכיר כי במסגרת ההצעה של גרמניה וצרפת מלפני מספר שבועות, גובשה ליוון תוכנית חילוץ שנייה בהיקף 159 מיליארד אירו, אשר 109 אירו מתוכם הינם "גלגול אג"ח" על ידי המוסדיים והסקטור הפרטי, המחזיקים באג"ח של יוון. מדובר במחזור חוב, שדורש, כך על פי מתווה התוכנית, הסכמה של 75% מהנושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת