צפו: הפיצוץ בצינור הגז בסיני

במסוף הגז באל עריש שבצפון סיני ארע לפנות בוקר פיצוץ עז. על פי הדיווחים, לצינור המוביל גז לישראל ולירדן נגרם נזק כבד. להבות ענק נצפות ממרחק גדול מהמקום. בחודש יולי האחרון חיבלו טרוריסטים בצינור הגז שלוש פעמים. אספקת הגז הופסקה

פיצוץ עז ארע הלילה בצינור המוביל גז ממצרים לישראל ולירדן, כך דיווחו כוחות ביטחון מצריים. הפיצוץ, שהתרחש סמוך לאל עריש בצפון סיני, הוא השישי במספר מאז נפילת משטר מובארק במדינה בחודש פברואר האחרון.

על פי הדיווח, הפיצוץ הוביל להרס נרחב בצינור הגז. עדי ראייה במקום מספרים כי להבות ענק נצפות למרחוק. עד כה לא ידוע מה גרם לפיצוץ בצינור הגז ומה מידת הנזק שנגרמה במקום. כוחות של צבא מצרים הקיפו את אזור הפגיעה בצינור והחברה המפעילה הפסיקה את הזרמת הגז.

שלושה פיצוצים במהלך חודש יולי

בסוף חודש יולי פוצצו טרוריסטים את מסוף הגז המשרת את הצינור המוביל גז ממצרים לישראל בצפון סיני, בפעם החמישית מתחילת השנה. הפיגוע אירע במסוף הגז באל-שולק (al-Shulaq). מדובר בפיגוע השלישי בחודש יולי וכאמור החמישי מתחילת השנה, אז הופל משטרו של חוסני מובארק.

אף ארגון לא נטל על עצמו אחריות לפיגוע, אולם השלטונות במצרים הפנו אצבע מאשימה כלפי הבדואים המשתייכים לקבוצות איסלאמיות קיצוניות בצפון סיני. רק יום אחד לפני הפיצוץ נוהלו חילופי ירי בין כוחות הביטחון המצריים לבין בדואים קיצוניים, במהלכם נהרגו חמישה בני אדם.

הפיגועים החוזרים ונשנים גרמו לשיבושים באספקת הגז ממצרים לישראל, כמו גם באספקה לירדן וסוריה. חברת החשמל הודיעה ביולי כי בשל השיבושים באספקת הגז והמעבר לשימוש בחומרים אחרים לייצור חשמל (בעיקר סולר), היא נזקקת לסיוע כספי מיידי מהממשלה בהיקף של 3-3.5 מיליארד שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת