הנגיד חושש ממיתון ומוריד את הריבית ל-3%

דקות לפני פרסום מסקנות ועדת השינוי החברתי-כלכלי, הודיע בנק ישראל על הורדת הריבית ברבע אחוז ל-3%. הסיבה המרכזית: נגיד הבנק סטנלי פישר חושש מגלישה למיתון העולמי: "הסיבה לירידה - התפנית השלילית במשק העולמי"

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר. הוריד הריבית (חדשות 2)

ריבית בנק ישראל לחודש אוקטובר תרד ברבע אחוז לרמה של שלושה אחוזים, זאת בשל החששות המתגברים ממיתון עולמי בצד חשש מחדלות פירעון של יוון - כך הודיע הערב בנק ישראל.

בנימוקים להחלטה כתב נגיד בנק ישראל סטנלי פישר: "ההחלטה להוריד את ריבית בנק ישראל לחודש אוקטובר לרמה של 3% מתבססת בעיקר על התפנית השלילית במשק העולמי, היא עקבית עם חזרת האינפלציה לתוך תחום יציבות המחירים, ונועדה לתמוך בצמיחה תוך שמירה על היציבות הפיננסית".

בנק ישראל: נמשיך לפעול כדי לשמור יציבות המחירים

בבנק ישראל מציינים, כי "האיתנות של המשק הישראלי, שבאה לידי ביטוי ברמות הצמיחה והתעסוקה הגבוהות עד כה, במערכת הבנקאית המקומית החזקה, ברמת יתרות המט"ח הגבוהות, במגמת הירידה בנטל החוב של הממשלה ובהעלאת דרוג האשראי של ישראל. הורדת הריבית לחודש אוקטובר מכוונת למזער את ההשפעה השלילית על המשק הישראלי של ההאטה בפעילות ועליית רמת האי ודאות בסביבה הכלכלית העולמית".

לפי הודעת הבנק המרכזי, "בנק ישראל ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות במשקים הישראלי והעולמי ובשווקים הפיננסיים. בנק ישראל ישתמש בכלים העומדים לרשותו על מנת להשיג את מטרותיו - יציבות מחירים, עידוד התעסוקה והצמיחה, ותמיכה ביציבות המערכת הפיננסית - ובהיבט הזה, ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות בשוקי הנכסים ובכללם בשוק הדיור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת