קוקה קולה תובעת את פפסי

עוד שלב בקרב הבלתי נגמר בין שתי ענקיות הקולה, קוקה קולה ופפסי. כתב תביעה שהוגש באוסטרליה מטעם קוקה קולה, מאשים את פפסי בגניבת עיצוב בקבוק הזכוכית המפורסם. אם תזכה קוקה קולה בתביעה, מעבר לרווח הכספי, תיאלץ פפסי לשנות את מתאר הבקבוק שלה בכל העולם

קוקה קולה נגד פפסי (חדשות 2)

נראה כי המלחמות המפורסמות בין קוקה קולה לפפסי משנות ה-90 עושות קאמבק. קוקה קולה הגישה תביעה בבית משפט פדראלי באוסטרליה נגד המתחרה הגדולה ביותר שלה, פפסיקו, יצרנית פפסי קולה. העיתון הסאנדיי טלגרף האוסטרלי חשף אתמול כי חברת השתייה הגדולה בעולם תובעת את פפסי על העתקת בקבוק הזכוכית המפורסם שלה.

קוקה קולה, המחזיקה ב-70% משוק השתייה הקלה באוסטרליה, המוערך כולו בכ-950 מיליון דולר בשנה, רוצה לנגוס עוד יותר מנתח המתחרה שלה. במידה ובקוקה קולה יצליחו להוכיח כי העיצוב של פפסי הוא העתק שיוצר במיוחד כדי לבלבל את הלקוחות, הפיצויים מהתביעה יכולים להגיע למאות מיליוני דולרים.

כתב התביעה שהוגש רק באוסטרליה, נשמר בסודיות אצל מנהלי שתי החברות כבר זמן מה, אך השלכות התביעה ישפיעו על השוק בכל העולם. בקבוק הזכוכית של קוקה קולה הנקרא "קונטור" רשום כפטנט מאז 1916, הוא נחשב לאחד הבקבוקים המפורסמים בעולם גם בחושך ואפילו שהוא שבור.

פפסי לא הגיבה להאשמות.