זהבית כהן ומנכ"ל תנובה נחקרים

הממונה על ההגבלים העסקיים פתח בחקירה נגד תנובה בחשד שהחברה לא מסרה מידע שהתבקש ממנה בהיקפו המלא. חוקרי הרשות פשטו הבוקר על משרדי החברה והחרימו מסמכים. בכירים בתנובה עשויים להיחקר תחת אזהרה. יצויין כי אי מסירת מידע והסתרת פרטים הינם בגדר עבירה פלילית. תנובה: "נשתף פעולה עם כל חקירה"

זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס ויו"ר תנובה, ואריק שור, מנכ"ל תנובה, נחקרים בשעה זו ברשות ההגבלים העסקיים. החקירה החלה בסביבות השעה 16:00.

הממונה על ההגבלים העסקיים פתח בחקירה נגד חברת תנובה, בחשד שהחברה לא מסרה מידע בהיקפו המלא. הבוקר פשטו חוקרי הממונה על ההגבלים על משרדי תנובה. יוזכר כי אי מסירת מידע והסתרת פרטים הינם בגדר עבירה פלילית.

במסגרת בחינה של משק החלב, נדרשה תנובה, כמו גם יצרניות חלב אחרות, להציג בפני הממונה על ההגבלים שורה של נתונים. תנובה אכן הגישה את הדוח המתבקש, אולם במשרדי הממונה על ההגבלים בחנו את הנתונים והגיעו למסקנה כי תנובה הסתירה מידע ולא העבירה את כל המידע הנדרש.

לפיכך, הוחלט לפתוח בחקירה רשמית נגד תנובה. חוקרי הממונה על ההגבלים החרימו מסמכים ממשרדי החברה וכפי הנראה מתכננים לחקור בכירים בתנובה. ככל הנראה, החקירה תתקיים תחת אזהרה. מדובר, על פניו, בעבירה פלילית.

במקביל לפשיטה על משרדי החברה, מתקיים הבוקר בבית המשפט דיון על חשיפת הדוחות הכספיים של תנובה, בסוגיה אחרת הקשורה לשותפה מבטח שמיר. מאיר שמיר עלה על דוכן העדים והעיד כי זהבית כהן, מנכ"ל קרן אייפקס ויו"ר תנובה, מעוניינת לשמור על דוחות תנובה בסוד כיוון שאייפקס היא חברה פרטית.

מחברת תנובה נמסר בתגובה כי "נשתף פעולה באופן מלא עם כל בקשה או שאלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת