פישר: "הכלכלה לא תיפגע מהפנייה לאו"ם"

על רקע נאומו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן והפנייה למועצת הביטחון, מרגיע נגיד בנק ישראל סטנלי פישר ומעריך כי המהלך לא צפוי לפגוע בכלכלה הישראלית. "מדובר בכלכלה קטנה ולא חשובה", אמר פישר, הנמצא בוושינגטון, באשר לפלסטינים. דריכות בבורסה בתל אביב לקראת פתיחת שבוע המסחר

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר הגיב הלילה לנאומו של אבו מאזן באו"ם והעריך כי הפנייה הפלסטינית למועצת הביטחון של האו"ם להכרה במדינה לא צפויה לפגוע ביציבות של הכלכלה הישראלית.

פישר, שנמצא בוועידת קרן המטבע הבינלאומית בוושינגטון, הסביר כי הערכתו מתבססת על גודלה הקטן באופן יחסי של הכלכלה הפלסטינית, ביחס לישראלית. "החשיבות שלהם מעטה", הדגיש פישר.

עם זאת, סייג הנגיד את דבריו והזהיר כי התלקחות אלימה תהיה דרמטית מבחינה כלכלית, לצד ההשלכות הפוליטיות והמדיניות.

לא רק הנושא הפלסטיני זכה להתייחסות מצד הנגיד, שהתבטא גם באשר להאטה העולמית, למשבר החוב ולמצב בבורסות העולם. "המצב הכלכלי משפיע גם על ישראל", הצהיר פישר. "המצב לא אופטימי ואני שומע את זה מכל מיני גורמים, גם כאן".

הבוקר ייפתח שבוע המסחר בבורסה בתל אביב בדריכות קלה, לאחר שביום חמישי האחרון נסגר השבוע בירידות שערים חדות. המסחר ייפתח על רקע אירועי סוף השבוע באו"ם והעליות בבורסה בוול סטריט בסוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת