לקראת ההכרזה הפלסטינית: היצואנים חוששים מחרם

לקראת ההכרזה הפלסטינית הצפויה באו"ם, ערך מכון הייצוא סקר בקרב מדגם של יצואנים ישראלים. רוב היצואנים הביעו חשש מירידה בהיקף הייצוא הכללי בעקבות ההכרזה, אך במקביל, רובם אופטימיים לגבי פעילות הייצוא שלהם

סקר חדש של מכון הייצוא מגלה כי רוב היצואנים בישראל מאמינים שההכרזה הפלסטינית תוביל לפגיעה בהיקפי הייצוא של ישראל. כשליש מהיצואנים חושבים כי זיהוי מוצר כ"ישראלי" מהווה חסם לייצוא וכרבע מהיצואנים חוששים מחרם על תוצרת ישראלית בעקבות ההכרזה.

הסקר נערך בקרב 530 יצואנים ישראלים. על פי ממצאי הסקר, 63% מהיצואנים מזהים את הקשר בין הצלחת הייצוא הישראלי לבין מעמדה הבין-לאומי של ישראל. לתפיסתם, ירידה במעמד הבין-לאומי של ישראל תוביל לפגיעה בהיקפי הייצוא ולהיפך. כ-30% מהיצואנים סבורים כי זיהוי המוצר או השירות עם תג של "מיוצר בישראל" מהווה חסם בייצוא. לעומתם, כ-36% מהם חושבים כי התיוג "מיוצר בישראל" מעניק ליצואן הישראלי דווקא יתרון מול מתחריו בשוקי היעד.

על אף ממצאי הסקר, מבדיקת "מצב הרוח העסקי" בקרב היצואנים, עולה כי רוב 78% מהם דווקא אופטימיים לגבי פעילות הייצוא של חברתם. רק 11% מהיצואנים הביעו פסימיות בנושא.

אבי חפץ, מנכ"ל מכון הייצוא, אמר על התוצאות כי "מממצאי הסקר עולה שיש צורך להגדיל את המשאבים שיסייעו בחיזוק הפעילות השיווקית של חברות היצוא בחו"ל. ההתפתחויות הכלכליות העולמיות מצביעות על הצורך לעשות מאמץ מיוחד בשוקי דרום מזרח אסיה ואמריקה הלטינית". עוד ציין חפץ, כי בכוונת מכון הייצוא להגדיל את המאמצים בסיוע לחברות באיתור סוכנים ומפיצים בחו"ל וכן בייזום מפגשים עסקיים המיועדים לאיתור אפשרויות למיזמים משותפים עם חברות בחו"ל.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת