פרטנר תפטר מאות עובדים אחרי החגים

רווחי החברה ירדו וכ-200 עובדים ישלמו את המחיר ויפוטרו אחרי החגים. אולם בשוק התקשורת מעריכים: מספר המפוטרים עלול להיות גבוה יותר. תגובת החברה: "פרטנר בוחנת מעת לעת את מבנה ההוצאות, לרבות נושא כוח האדם בחברה"

חברת פרטנר תפטר מאות עובדים אחרי החגים. מקורות בחברה אומרים כי כ-200 עובדים יפוטרו, אולם בשוק התקשורת מעריכים כי המספר הסופי עלול להיות גבוה בהרבה. בכל מקרה, החברה צועדת בקצב מהיר לקראת מהלך של הורדת עלויות, שיבוא לידי ביטוי גם בקיצוצים בכוח אדם.

פרטנר נכנסה למהלך של קיצוץ כבר בשנה שעברה, וטענה אז שמדובר בהתייעלות פנימית, כשבמקביל היא מרחיבה את גיוס כוח האדם למוקדי השירות. כעת לא ברור היכן היא תפטר, אבל בדירקטוריון החברה שוררת הערכה ברורה שהחברה לא יעילה דיה.

החברה נמצאת באחת מתקופות השפל שלה, עד כמה שניתן להגדיר כך את מי שמרוויחה יותר מ-200 מיליון שקל ברבעון. לאחר עשור של מומנט חיובי שליווה אותה, בשנה האחרונה החברה משתנה וחווה קשיים שמתבטאים בביצועים נמוכים משל מתחרותיה, סלקום ופלאפון.

כמו כן, סימני שאלה הולכים ומתרבים סביב המחיר המוגזם ששילמה עבור 012 סמייל, קשיים בתזרים המזומנים, שאילץ אותה לבקש מחברות כרטיסי האשראי להקדים תשלומים כתוצאה מסבסודים אגרסיביים של מכשירים סלולריים עבור לקוחות, היחלשות בעוצמת המותג, השפעה חזקה של השינויים הרגולטוריים, כישלון פעילות התקשורת הנייחת שמתמזגת לתוך 012 סמייל, מהלכים שיווקיים שקשה להבין כיצד הם תורמים לחברה כמו הסמארטי, שנועד לסייע ללקוחות לאמץ שימושים בסמארטפון, ובעיקר איבוד הברק.

בנוסף לכל, פרטנר היא חברה שנמצאת באמצעו של אתגר עצום של שדרוג והחלפה של הרשת והחלפת מערכת הבילינג שתחל בקרוב. וכמעט אין צורך לציין, אבל על החברה מרחפים גם הקשיים של בעל השליטה, אילן בן דב.

מהחברה נמסר בתגובה: "כחלק מהתנהלותה העסקית השוטפת, פרטנר בוחנת מעת לעת את מבנה ההוצאות, לרבות נושא כוח האדם בחברה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת