שר האוצר: "לא תהיה תוספת לתקציב"

"תקרת התקציב לא תיפרץ" כך אומר שר האוצר יובל שטייניץ בראיון מיוחד לעיתון "ידיעות אחרונות". שטייניץ מבהיר כי אין סיכוי שהתוספת הדרושה על מנת למלא את כל דרישות המחאה, 25 עד 45 מיליארד שקל, תצא לפועל. שר האוצר מסביר כי לכל היותר יקוצצו 2-3 מיליארד מתקציב הביטחון

"התקציב לא יוגדל". שטייניץ (רויטרס)

שר האוצר יובל שטייניץ מבהיר כבר עכשיו, עוד לפני הגשת מסקנות ועדת טרכטנברג כי הוא לא רואה מצב בו ימולאו כל דרישות המפגינים. כתב "ידיעות אחרונות" סבר פלוצקר מפרסם הבוקר כי שטייניץ לא מתכוון לפרוץ את תקרת התקציב ולהוסיף לו 25 עד 45 מיליארד שקל לקיום דרישות המפגינים. "מהלך כזה יסכן את כל הישגי המשק הישראלי בשנים האחרונות", לדבריו.

"אני אדרוש לקצץ את תקציב הביטחון לשנה הבאה בכמה מיליארדי שקלים, בין 2 ל-3 מיליארדים", אומר שר האוצר, "לא תקום ולא תהיה פריצת תקרת ההוצאה התקציבית". יתרה מכך, שטייניץ מבהיר כי כלל לא מדובר בקיצוץ, אלא בביטול תוספת צפויה, שאפשרית לדבריו לאור היחלשות היכולת הצבאית של המדינות העוינות בהן התרחשו מהפכות לאחרונה.

כשנשאל לגבי הגדלת התקציב באמצעות קיצוץ כסף המועבר למתנחלים וחרדים, אמר שר האוצר: "לא מאלה ולא מאלה, בשנתיים האחרונות ההשקעות בהתנחלויות פסקו", והוסיף: "כל אגורה המושקעת בעידוד תעסוקה במגזר החרדי מקדמת את הצדק החברתי".

לגבי אפשרות הורדת המע"מ על מוצרי יסוד ושינוי במיסוי כדי להגדיל את קופת המדינה, הגיב שטייניץ: "אל תפתחו אשליות, לא כל מה שנוצץ מביא זהב לקופת המדינה", לדבריו, "אני אשמור על שיעור מע"מ אחיד ולא אסכים בשום פנים לשיעור שונה על מוצרים ושירותים שונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת