בקרוב: הקלות להורים לילדים קטנים

הצלחה ראשונה ל"מחאת העגלות". ועדת טרכטנברג צפויה להמליץ בדוח הסופי שתגיש לממשלה על סבסוד מעונות היום לילדים עד גיל 3, ועל ביטול שכר הלימוד החודשי לגני הטרום-טרום חובה והטרום חובה לגילאי 3-5. גורם המקורב לוועדה בשיחה עם חדשות 2: "שירותי החינוך לגיל הרך הפכו לשירותי 'חנה וסע'"

הורים, שימו לב: אחרי שאמש חשפנו כי ועדת טרכטנברג תמליץ על קיצוץ דרמטי בתקציב הביטחון, הערב אנו חושפים לראשונה כדי במסגרת הדוח המסכם של הוועדה, ימליץ פרופ' טרכטנברג על שורה של הקלות כלכליות להורים לילדים עד גיל 5.

במסגרת אחד הסעיפים המרכזיים בדוח הצפוי, שיתייחס לחוק חינוך חובה לגנים עירוניים, צפוי להתבטל התשלום החודשי של 650-800 שקלים שמשלמים ההורים עבור ילדים בגילאי 3-5.

בנוסף, צפויה הוועדה להתייחס גם לילדי הגיל הרך, מגיל אפס ועד גיל 3, ולהמליץ על סבסוד חלקי של עלויות הגנים והפעוטונים לגיל הזה. עדיין לא ברור אם הסבסוד החלקי יהיה באמצעות תמריצים כספיים, הטבות מס או נקודות זיכוי במס הכנסה, אך, כאמור, עדיין מדובר בהמלצות בלבד לדוח הסופי ולא במסקנות בפועל.

גורם שמקורב לוועדה אמר היום בשיחה עם חדשות 2 כי החינוך לגיל הרך הפך לשירותי חינוך "חנה וסע" - ללא חינוך. "רוצים גם חינוך ולא רק שירותים של 'חנה וסע'", אמר הגורם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת