מי יעצור את עליית מחירי הדלק?

מחר בחצות אמור שוב להתייקר הדלק. עם זאת, במשרד האוצר מנסים למנוע את ההעלאה מבלי לוותר על העלאת מס הבלו. האוצר מפעיל לחץ על משרד התשתיות להקטין את מרווחי השיווק של חברות הדלק, אך השר לנדאו מסרב, בטענה שהדבר יפגע בחברות הדלק באורח קשה

מי יעצור את העלייה? אילוסטרציה (רויטרס)

בניסיון למנוע את התייקרות מחירי הדלק בחודש הקרוב, הצפויה בשל העלאת מס הבלו בכ-20 עד 25 אגורות, לוחץ האוצר על משרד התשתיות להוריד את מרווחי השיווק של חברות הדלק ב-16.2 אגורות לליטר באופן מיידי. מרווח השיווק הוא הסכום שמועבר לחברות הדלק, מתשלום הצרכנים. עם זאת, אתר "גלובס" מפרסם כי שר התשתיות מסרב להמלצה.

השר עוזי לנדאו מסרב לחתום על המלצת ועדת המחירים, בראשותו של נציג האוצר, בנימוק כי הורדה כה חדה במרווח השיווק עלולה לגרום לפשיטת רגל של חברות הדלק. עם זאת, במשרד התשתיות מוכנים להפחית את מרווח השיווק ב-15 אגורות לליטר בשתי פעימות: הפחתה מיידית של 8 אגורות, והפחתה נוספת של 7 אגורות בעוד כחצי שנה.

מנגד אמר שר האוצר יובל שטייניץ כי "מדובר בהחלטה הלוקחת בחשבון לא רק את טובת חברות הדלק", לדבריו, "אלא גם את טובת האזרחים ובעלי העסקים".

במקביל, מתקיימים דיונים מרתוניים בין משרדי האוצר והתשתיות לקראת קביעת מחירי הבנזין לחודש ספטמבר. עד מחר בחצות, צפויים המחירים לעלות בשיעור של 3 עד 15 אגורות לליטר, אך לא מן הנמנע כי תימצא נוסחה שתמנע את ההתייקרות ברגע האחרון, כפי שקרה בחודש שעבר.

המפתח להתייקרות נמצא בידי האוצר, שבסמכותו להחליט על גובה הבלו לחודש ספטמבר. בחודש שעבר הסכים האוצר להפחתה של 31 אגורות בבלו למשך חודש אחד, כדי למנוע התייקרות, אך דרש בתמורה כי בספטמבר תוחזר מחצית ההפחתה ויופחת מרווח השיווק של חברות הדלק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת