יו"ר הבנק האמריקני: אין תכנית כלכלית חדשה

רבים ציפו למוצא פיו של יו"ר הבנק המרכזי האמריקני, בן ברננקי, לאור ההתפתחויות האחרונות בכלכלה האמריקנית, הורדת דירוג האשראי, והטלטלה בשווקי אירופה. אך בנאום שנשא הערב, הוא לא היה איש בשורות והודיע כי אין בכוונתו להכריז על תכנית תמריצים כלכלית נוספת. "הנהלת הבנק תדון במצב בחודש הבא", הודיע ברננקי

ברננקי. לא סיפק בשורה (חדשות 2)

לא איש בשורות: יו"ר הבנק המרכזי האמריקני בן ברננקי הודיע הערב כי אין בכוונתו להכריז על תכנית תמריצים כלכלית נוספת, בטרם יכונס "הפדרל ריזרב" פעם נוספת - פגישה שצפויה להתקיים בחודש ספטמבר.

בנאום שנשא הערב בעיירה ג'קסון הול שבמדינת וויומינג, הודיע ברננקי כי הפגישה הבאה של הנהלת הבנק תתקיים ב-20 וב-21 בספטמבר, במהלכה ידונו חבריה ועדת "מדיניות השווקים הפתוחים" בהשלכות תכניות הרחבה נוספת לכלכלה.

עם זאת, הדגיש ברננקי כי לבנק המרכזי "יש מגוון רחב של כלים, אותם הוא יכול להפעיל במידת הצורך". לדבריו, הנהגת הבנק "עוקבת אחר ההתפתחויות האחרונות בשווקים, במשבר החובות באירופה וגם אחר המגעים על העלאת תקרת החוב בארצות הברית".

"המחלוקות בין הרפובליקנים לדמוקרטים פוגעות בכלכלה"

"קשה לאמוד כעת כיצד כל אלה השפיעו על הפעילות הכלכלית ועל משקי הבית", אמר ברננקי והוסיף כי המחלוקות הקשות בין הרפובליקנים לדמוקרטים בקונגרס פגעו בתפקודה של כלכלת ארה"ב.

רבים בארצות הברית ציפו למוצא פיו של ברננקי, על רקע ההתפתחויות הכלכליות האחרונות במדינה ובאירופה. תקוותם של משקיעים רבים הייתה כי הוא יאותת על תכניות כלכליות חדשות, כפי שעשה גם בשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת