עצבו בעצמכם את השטרות החדשים

עיתון "גלובס" משיק את "MoneyFest - תחרות עיצוב השטרות של גלובס". בימים אלו פונה העיתון לקוראיו ומזמין אותם לעצב את סדרת השטרות החדשה כפי שהם רואים אותה ולתת ביטוי לאמירות החברתיות העולות על סדר היום הציבורי ומתייחסות למצב החברתי-כלכלי

עצבו את השטרות החדשים (חדשות 2)

לקראת השקת השטרות החדשים של השקל בשנה הבאה, החליט עיתון "גלובס" לערוך תחרות בן קוראיו לעיצוב השטרות כפי שהם היו רוצים לראותם. התחרות מזמינה את המשתתפים "לעצב את סדרת השטרות החדשה כפי שהם רואים אותה ולתת ביטוי לאמירות החברתיות העולות על סדר היום הציבורי ומתייחסות למצב החברתי-כלכלי".

התחרות נקראת "MoneyFest", ובמסגרתה, יישפטו העבודות השונות שיוגשו על ידי צוות שופטים מבכירי תעשיית העיצוב בארץ. באתר התחרות באינטרנט מוצגות עבודות לדוגמה, בדמות שטרות המציגים מחאה על מחירי הדלק, הלחם או מחיר גידול הילדים וגם שטרות בנושאים כלליים יותר כמו שמירה על איכות הסביבה וקידום השלום. הזוכים יזכו בפרסים כספיים הנעים בין 3,000 ל-10,000 שקל.

השטרות החדשים אותם יציג בנק ישראל במהלך 2012. על פי הפרסומים האחרונים, השטרות יציגו רק אנשי רוח ולא יציגו פוליטיקאים. על השטרות החדשים אמורים להתנוסס דיוקניהם של נתן אלתרמן, המשוררת רחל, שאול טשרניחובסקי ולאה גולדברג.

לאתר תחרות MoneyFest

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת