הבורסה נסגרה במגמה מעורבת

אחרי יום של ירידות, המעו"ף עלה ב-1.3% אחרי קריסה של יותר מ-20%, שהכניסה את המדד למצב של "שוק דובי", שמוגדר כנפילה של למעלה מ-20% מהשיא. המסחר היום נפתח בעיכוב לאחר "פתיחה אנגלית" בשל הנפילות החדות, אך נסגרה במגמה אופטימית יותר

מפולת בבורסה. ארכיון (חדשות 2)

תיקון דרמטי בבורסה: מאז שעות הצהריים, עת נכנסו שחקנים מוסדיים ושחקני מעו"ף לפעולה, קיזזו מדדי המניות המובילים את הירידות במהירות ועברו לעליות. מדד המעו"ף, שנפל בכ-4% בפתיחה, מחק את הירידה ומזנק לקראת הסיום ביותר מ-1%. המסחר היום מתנהל במחזור כבד יחסית ליום ראשון, של יותר מ-1.6 מיליארד שקל.

מדד המעו"ף שנכנס ביום חמישי האחרון לטריטוריה הנחשבת כ"שוק דובי", לאחר שנפל ביותר מ-20% מהשיא שנרשם באפריל, אך הוא מצליח כעת להתאושש מהמקום הקשה הזה והירידה בו מאז השיא מסתכמת בכ-19.7%. שוק דובי מוגדר כירידה של 20% לפחות, כאשר ירידה של עד 20% עדיין מוגדרת כתיקון.

המסחר היום החל למעשה כ"פתיחה אנגלית", כלומר עיכוב של 3-5 דקות בהתחלת המסחר עקב תנודה גבוהה מ-2.5% במדד המעו"ף. אם תנודת המדד הצפויה לאחר ההארכה נשארת גבוהה מ-2.5%, יוארך שוב שלב טרום הפתיחה אוטומטית בכשלוש עד חמש דקות נוספות, בסיומן יתבצע ניסיון נוסף לקבוע את מדד הפתיחה.

הבורסה מגיבה בעיקר להתפתחויות בשוקי חו"ל, אך ברקע תמשיך לעמוד המתיחות הביטחונית עקב מתקפת הטרור המשולבת באזור אילת ביום חמישי האחרון, אשר גררה שרשרת תגובות מצד צה"ל וירי רקטות של חמאס לעבר ערי הדרום. המשקיעים יעקבו בדריכות אחר ההסלמה בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת