החשמל צפוי להתייקר שוב בינואר 2012

ועדת הכספים אישרה היום את הפחתת מס הבלו על הדלק לייצור חשמל עד סוף 2011 בלבד. בחודש נובמבר יקיים דיון נוסף בעניין, על-מנת לבחון הפחתה נוספת של הבלו גם ב-2012, עקב התייקרות צפויה של מחירי החשמל בעקבות התגברות השימוש באנרגיות חלופיות לייצור החשמל

החשמל ישוב להתייקר ב-2012 (חדשות 2)

ועדת הכספים אישרה היום את צו האוצר בעניין הפחתת מס הבלו בשיעור של 69% על הדלק המשמש להפקת חשמל - שתהיה תקפה עד סוף שנת 2011. מטרת הצו היא להביא להפחתת הוצאות חברת החשמל במסגרת ייצור החשמל באמצעות שריפת דלקים יקרים, עקב הפסקת אספקת הגז המצרי לישראל, החל מפברואר 2011.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, הודיע כי בחודש נובמבר, יקיים דיון נוסף בעניין, על-מנת לבחון הפחתה נוספת של הבלו גם ב-2012, עקב התייקרות צפויה של מחירי החשמל בעקבות התגברות השימוש באנרגיות חלופיות (דלקים) לייצור החשמל.

"הצו נועד להפחית את הבלו על הדלקים לייצור חשמל", אמר היום סמנכ"ל בכיר תכנון וכלכלה ברשות המיסים, ערן יעקב. "המדינה להפחית את הוצאותיה של חברת החשמל בהפקת החשמל, שעלו ב- 20% עקב השימוש באנרגיה חלופית לייצור החשמל - דלקים במקום גז", אמר.

"ב-2012 תגדל צריכת הסולר להפקת חשמל"

יעקב ציין כמו כן, שעלות ההפחתה למדינה נאמדת ב- 1.5 מיליארד שקל בשנה. "ההפחתה תקפה עד סוף 2011 ונקבעה עבור כמות דלקים מקסימאלית של 650 אלף טון", אמר.

יו"ר רשות החשמל, אמנון שפירה, אישר כי "אכן הוצאות חברת החשמל עלו ב-20% עקב שריפת דלקים יקרים לצורך ייצור החשמל בעקבות הפסקת אספקת הגז המצרי".

מנהלת מינהל הדלקים בחברת החשמל, דינה בירן, ציינה בסיכום הדיון, כי "חברת החשמל מעריכה שב- 2012 תגדל צריכת הסולר ודלקים לצורך הפקת חשמל, כיוון שאספקת הגז הן ממצרים והן ממאגרי הגז בישראל צפויה לפחות במידה ניכרת".

רוצים לקבל עדכוני כלכלה נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק