נמשכת הסערה בשווקי העולם: עליות באסיה ובארה"ב

אחרי שכלכלנים בכירים ברחבי העולם הזהירו כי המשבר הגדול של שנת 2008 יחזור על עצמו, השווקים צפרו הלילה צפירת הרגעה. המדדים בוולסטריט זינקו בשיעורים של בין 3-4%, וגם הבורסות המרכזיות באסיה רושמות עליות שערים נאות

המדדים החלו לזנק (חדשות 2)

בלימה, סיבוב, נסיקה: אחרי שבסוף השבוע שעבר התרסקו מדדי המניות המובילים בארה"ב ובאסיה, חזר הלילה הצבע לפניהם של המשקיעים.

בוולסטריט שבניו יורק נפתח אמש המסחר עם חששות גדולים, ובציפייה גדולה לקראת ההודעה של הבנק הפדרלי. לאחר דבריו של בן ברננקי, ראש הבנק הפדרלי המרכזי, לפיה הריבית לא תשתנה עד לשנת 2013, החלו המדדים לטפס והסתכמו בעליות שערים נאות של בין 3-4%.

המגמה החיובית נמשכת גם במסחר המתנהל בשעה זו בבורסות אסיה, המושפעות במידה רבה מהמסחר בארה"ב. מדד ההנג-סנג בהונג קונג מוסיף לערכו כ-3.5%, בעוד גם בבורסות בסין, אוסטרליה ויפן נרשמות הבוקר עליות שערים נאות.

ניסיון להאיץ את הצמיחה

הבנק המרכזי של אמריקה מתכוון להותיר את הריבית במשק האמריקני ברמה אפסית עד אמצע שנת 2013, כך עולה מהודעת נגיד הבנק בן ברננקי שפורסמה אמש.

עוד עולה מההודעה כי הבנק שוקל להשתמש בכלים מוניטאריים נוספים כדי להאיץ את הצמיחה הכלכלית. בתגובה מידית להודעת הבנק, שוקי המניות בוולסטריט עדיין נסחרים בעליות אם כי התנודתיות גברה, והיחלשות הדולר מול המטבעות העיקריים מחריפה.

הודעת הריבית פורסמה ללא מסיבת עיתונאים של ברננקי, בניגוד לחודשים האחרונים. למעשה, ברננקי ידבר רק בנאום המסורתי שלו בג'קסון הול בסוף החודש, כך שלעת עתה הוא "ידבר" אל המשקיעים דרך הודעת הריבית.

רוצים לקבל עדכוני כלכלה נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק