בעלי דירות: לא נחשיב את הישגי המחאה בחוזי השכירות

שוכרי דירות רבים מדווחים כי הם מתבקשים לחתום על סעיף הקובע כי החלטות שיתקבלו כתוצאה ממחאת הדיור לא יחולו על חוזי השכירות שלהם. "עורכי דין רוצים להוסיף לחוזה התנייה בה כל החלטה שתתקבל ע"י הממשלה - לא תחול על החוזה", אומרים ב"אוהל המידע המשפטי"

מאהל המחאה ברוטשילד. שיאים של חוצפה (חדשות 2)

אין גבול לחוצפה: בעלי דירות רבים, החוששים כי גל המחאה החברתית יביא לשינוי לרעה במצבם, מוסיפים לחוזי שכר הדירה הסטנדרטיים סעיפים הקובעים כי החלטות שיתקבלו כתוצאה ממחאת האוהלים, לא יחולו על חוזי השכירות שלהם - כך נודע ל"גלובס".

עו"ד כרמל פומרנץ, מיוזמות "אוהל המידע המשפטי", שהוקם באחרונה בלב מאהל המחאה בשדרות רוטשילד במטרה לספק מידע לאזרחים בנוגע לזכויותיהם הסוציאליות והחברתיות, מספרת כי מדובר בתופעה של ממש. לדבריה, בימים האחרונים פנו לאוהל המידע המשפטי אנשים רבים, שביקשו להתייעץ לגבי חוזי שכירות שאליהם מוסיפים בעלי הבית שלהם התניות שמביעות חשש מתוצאות המחאה, בניסיון "להקדים תרופה למכה".

"כל החלטת ממשלה לא תחול על החוזה"

"לפני כמה ימים למשל, הגיע אלי בחור צעיר ששוכר דירה בת"א. בעל הבית שלו ביקש לחדש את חוזה השכירות איתו ולהוסיף לו התניה, שנוסחה על-ידי עורך דין, לפיה כל החלטת ממשלה שתתקבל כתוצאה ממחאת הדיור לא תחול על החוזה", מספרת פומרנץ.

"מקרה אחר היה של צעיר שסיפר כי הוא חתם על חוזה שכירות באמצעות אבא שלו, מכיוון ששהה בחו"ל, וכשחזר לארץ, ביקש ממנו בעל הבית לחתום על החוזה מחדש בתירוצים שונים, כשבפועל מטרתו הייתה להוסיף לחוזה סעיף שיימנע את שינויו בעקבות המחאה החברתית".

"אוהל המידע המשפטי" הוקם בשבוע שעבר על-ידי קבוצה של עורכי דין מתנדבים, והוא מאויש מדי יום בשעות אחר הצהרים. עו"ד פומרנץ מציינת כי בשבוע הבא מקווים יוזמי אוהל המידע המשפטי להתרחב למאהלים נוספים בדרום תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת