למרות ההבטחות: 58 עובדים במפעל "פרי גליל" פוטרו

הנהלת המפעל שחודש לפני כשנתיים לאחר שהייתה כוונה לסגור אותו - הוציאה הלילה את מכתבי הפיטורים לעובדים. רוב המפוטרים מועסקים במפעל יותר מ-20 שנה. הבעלים טוען: המדינה והעירייה לא מילאו את ההתחייבויות

הנהלת מפעל "פרי גליל" בחצור הגלילית הוציאה הלילה מכתבי פיטורים ל-58 מעובדי המפעל, רובם בעלי ותק של יותר מעשרים שנים.

לאחרונה הודיעו בעלי המפעל על כוונתם לצמצם את מצבת העובדים, זאת לדבריהם בעקבות אי קבלת סיוע ממשלתי שהובטח להם. לפני כשנתיים יצאו עובדי המפעל למאבק ממושך למניעת סגירתו, עד שלבסוף נרכש בידי בעלים חדשים.

כשנודע לעובדים על הכוונה לפטרם, בחודש שעבר, אמר לחדשות 2 מוטי חזיזה, יו"ר ועד העובדים במפעל כי "זה יום עצוב, התקופה היא מאוד מאוד קשה, מי שהבטיח לא קיים. תמיד העובדים הם הקורבן".

"הממשלה חייבת לעזור"

לטענת הבעלים, המדינה התחייבה בשעתו שתעביר תמיכות לאחזקת המפעל, גם העירייה התחייבה להקל בתשלומי הארנונה, אבל בפועל דבר לא נעשה. 87 מיליון השקלים שהושקעו בחידוש המפעל יורדים עכשיו לטמיון. חלק מפסי הייצור כבר הועברו למקומות אחרים.

שולה אקוקה שעובדת במפעל כבר 28 שנה אמרה: "הממשלה חייבת לעזור. זה לא קל, עובדים הולכים הביתה. יש פה אנשים, משפחות, זוגות, בעל ואישה שזו הפרנסה היחידה שלהם".

ממשרדי התמ"ת והאוצר נמסר אז, בחודש יולי, כי בימים אלה נערך ביניהם מו"מ, שבסופו יועברו התקציבים. הכספים, ככל הנראה, לא הועברו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת