הבורסה נרגעת: המסחר נסגר בעליות

אחרי שהמסחר בבורסה באחד העם נפתח בעליות חדות, עד שעות הצהריים נמחקו העליות והמסחר עבר לירידות. עם זאת, בסוף יום המסחר, המדדים הבולטים רשמו עליות

הטלטלה הכלכלית עדיין כאן: המסחר בבורסה נפתח היום במגמה חיובית מובהקת, על אף הנפילות שנרשמו אתמול בצל הורדת הדירורג של ארה"ב על ידי סוכנות S&P, אולם בהמשך המסחר התמתנו הירידות בצורה משמעותית ואף נמחקו. בסופו של יום, המדדים המובילים הראו עליות עם סיום המסחר.

בסיום יום המסחר בבורסה לניירות ערך, מדד ת"א 25 עלה ב-1.5%, מדד ת"א 100 הוסיף 1.47% לערכו ומדד הנדל"ן התחזק ב-1.16%.

החוזים העתידיים על מדדי וול סטריט מאותתים על פתיחה שלילית בניו יורק. מחר לא יתקיים מסחר בבורסה המקומית עקב תשעה באב, ולכן המשקיעים יגיבו לכל אשר יתרחש ביומיים הקרובים בוול סטריט רק מחרתיים.

במקביל, אירופה עברה היום לירידות: הבורסה בלונדון רושמת ירידה של כאחוז, בפריז מאבדת הבורסה כ-1.3%, ובגרמניה יורד מדד הדאקס בקרוב ל-2%.

גם באסיה ירידות שערים: מדד הנגסנג שבהונג-קונג איבד 1.9%, בעוד הבורסה בשנחאי מאבדת מערכה 3.8%. גם מדד הניקיי בבורסה בטוקיו יורד ב-2%, בעוד שבאוסטרליה ירידות השערים עומדות על 2.15%.

אתמול, בתגובה להורדת דירוג האשראי של ארה"ב, צנחו המדדים בבורסה בתל אביב. מדד ת"א 25 ירד ב-6.99%, מדד ת"א 100 ירד ב7.2% והמעו"ף ירד ב-7%.

הפחד שאחז בציבור ובמשקיעים מהווה תוצאה ישירה של המפולת בבורסות העולם והורדת דירוג האשראי של ארצות הברית בסוף השבוע. לפי הערכות בתעשיית קרנות הנאמנות, נפדו מהקרנות יותר ממיליארד שקלים.

ביום שישי האחרון הורידה סוכנות דירוג האשראי הבינלאומית S&P את דירוג האשראי של ארצות הברית ברמה אחת, מדירוג מושלם של "AAA" לדירוג של "AA+" עם תחזית שלילית. משמעות התחזית היא כי סוכנות הדירוג עשוייה לפגוע בדירוג של הכלכלה החזקה בעולם שוב, בעוד כשנתיים - ולהורידו לרמה של "AA". עם כל זה לא מספיק, מנכ"ל S&P ג'ון צ'מברס, אמר אתמול כי קיים סיכוי של 1 ל-3 להורדת דירוג נוספת לארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק