רה"מ דחה את ההצבעה על רפורמת החלב

ייבוא תחרותי, הוזלת החלב הגולמי והקמת מחלבה רביעית - אלה עיקרי הרפורמה שהייתה צפויה הממשלה לאשר היום בשוק החלב, שפרטיה פורסמו הבוקר ב"ישראל היום". עם זאת, הרפתנים מוחים כי עיקר הנטל הכלכלי ברפורמה נופל עליהם ומפגינים בכל הארץ. במקביל, דחה רה"מ את ההצבעה על הרפורמה והשרים רק ידונו בה

היום הייתה צפויה הממשלה לאשר את הרפורמה בשוק חלב, שאמורה להביא להוזלה במחיר החלב ומוצריו. אולם, ברגע האחרון הודיע ראש הממשלה לשרים כי ההצבעה בעניין לא תתקיים היום, אלא רק דיון בעניין. במסגרת הרפורמה, כפי שהומלצה על ידי "ועדת קדמי", יותר ייבוא מוצרי חלב מחו"ל ומחירו של החלב הגולמי יוזל בהדרגה ב-5 אגורות לליטר.

 

כתב "ישראל היום" זאב קליין מפרט הבוקר את עיקרי הרפורמה: בנוסף לייבוא ולהוזלת החלב הגולמי, מחלבה רביעית תוקם בישראל, שתתחרה בתנובה, טרה ושטראוס. עוד צעדים הם הגדלת ייבוא הגבינות הקשות ואבקות החלב, סבסוד רפתות קטנות וחיוב הרשתות לגלות את רווחיהן מחלב ומוצריו.

 

מי שמוחה על הרפורמה הזו היא הרפתנים, שצפויים לערוך הפגנות בכל הארץ. טענת הרפתנים היא שלפי הרפורמה, עיקר הנטל להוזלת החלב נופל עליהם ולא על רשתות השיווק. הרפתנים טוענים כי האחראיות לעלייה במחירי החלב הן רשתות השיווק, אשר גובות מחירים בפערים גבוהים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת