עקב הצניחה בשווקים: העשיר בעולם איבד 8 מיליארד דולר

קרלוס סלים המקסיקני איבד בתוך שבוע אחד סכום ששיעורו 11% מתיק ההשקעות שלו. ההון המושקע שהוא מחזיק בו מוערך בהיקף של 63 מיליארד דולר

קרלוס סלים. ספג מכה קשה (רויטרס)

ירידות השערים החדות בוול סטריט, שנתנו את אותותיהן גם בבורסות באירופה, גרמו גם לפגיעה לא מבוטלת בכיסו של קרלוס סלים - האיש שנכון להיום, נחשב לגדול שבעשירי תבל. לפי סוכנות הידיעות "בלומברג", איבד סלים המקסיקני בעקבות הנפילות בשווקים הגלובליים סכום של לא פחות מאשר שמונה מיליארד דולרים, המהווים אובדן של 11% מתיק ההשקעות שלו - שעומד על 63 מיליארד דולר.

סלים, בן 71, ספג פגיעה בעקבות הצניחה ב-7.4% במדד ה-IPC במקסיקו והיחלשות הפסו ב-2.5% מול הדולר. אלה נגרמו מחשש שכלכלת ארצות הברות המדשדשת תפגע בביקוש לנכסים בשטחה של השכנה מדרום. הסרת שלוש חברות בבעלותו של סלים ממדד ה-IPC גרמה להרעה נוספת עבור המיליארדר.

"אמריקה מובייל SAB", ספקית האינטרנט האלחוטי הגדולה ביותר בדרום אמריקה והנכס הגדול ביותר של סלים, צנחה השבוע במסחר בוול סטריט ב-6.9%. יחידת "טלפונוס דה מקסיקו" של החברה הייתה המניה היחידה של סלים שעלתה במקסיקו ואף וזינקה השבוע ב-11%, בעקבות הצעת החברה לרכוש את מניות המיעוט בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת