לראשונה מאז פרוץ המחאה: פישר יתייחס להתפתחויות

נגיד בנק ישראל נאלץ לשים סוף לשתיקה הרועמת שבה דבק בשבועיים האחרונים, כ"מבוגר האחראי" של הכלכלה הישראלית. ביום שני הוא ייכנס מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה יפגין הזדהות עם המפגינים, אך מנגד יזהיר את הממשלה: אל תכנעו לפופוליזם

מחאת הדיור שברה היום שיא חדש בכל רחבי הארץ, אבל לכל אורך השבועיים האחרונים בלטה עובדת קולו של נגיד בנק ישראל, סנטלי פישר, שנדם - ולא התבטא כלל על ההתרחשויות והסערה החברתית שסופה עדיין לא נראה באופק.

פישר, שנחשב ל"מבוגר האחראי" של הכלכלה הישראלית ומהווה, בעיני רבים, כמי שהוביל להיווצרות בועת הנדל"ן באמצעות מדיניות הריבית שהנהיג, לא התבטא עד כה בנושא שכן לא היה ברור לו מה יעלה בגורל המחאה - ובכל מקרה, הוא העדיף שלא להתערב בה.

אלא שהמציאות, שהייתה שונה מתחזיותיו, טפחה על פניו - ובעקבות ההתפתחויות הוא ייכנס ביום שני מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה, סוף כל סוף, יתייחס לנושא. לפי ההערכות, הוא יישא נאום שבחלקו יגלה אמפתיה למצבם של המפגינים, אך ביתר יעביר מסר של אזהרה לממשלה שלא תיכנע למה שהוא רואה כפופוליזם.

בין היתר, הוא יבסס את דבריו על הדרמה הכלכלית האדירה שמתחוללת בימים אלה בארצות הברית, וכן על הבעיות שעמם מתמודדים באיחוד האירופי - שם נאלצים "להנשים באופן מלאכותי" כמה מהמדינות החברות שכלכלן קרסה.

פישר יבקש להדגיש לממשלה וקברניטיה כי אל להם לספק, כתוצר של הלחץ, פתרונות מהירים וקצרי טווח - שבסופו של דבר, ייגרמו רק לפגיעה קשה עוד יותר בחוסנו של מעמד הביניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת