רה"מ נתניהו יבחן הורדת מיסים עקיפים והוזלת הדלק

הישג למעמד הביניים: ראש הממשלה נתניהו יקים בימים הקרובים צוות לבחינת הורדת המיסים העקיפים והוזלת הדלק, החשמל, הפחתת מכסים על מוצרי יבוא וסיוע לאמהות עובדות. ח"כ אופיר אקוניס: הזעקה עכשיו היא של כולם, של אנשים עובדים

נתניהו על רקע מחאת האוהלים (חדשות 2)

המחאה הציבורית משיגה תוצאות: ראש הממשלה בנימין נתניהו יכריז בימים הקרובים על הקמת צוות מיוחד שיבחן הורדת המסים העקיפים בישראל - מיסים המוטלים על מוצרים או שירותים מסוימים. כך פורסם באתר "גלובס". כמו כן, נתניהו הורה למשרדי האוצר והתשתיות לעשות מאמצים לבלימת ייקור מחיר הדלק השבוע.

מחר צפוי משרד התשתיות להודיע על עדכון מחירי הדלק, כמדי חודש, כאשר ההערכה היא כי מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן יזנק ב-25-30 אגורות.

ח"כ אופיר אקוניס, (הליכוד) כבר אמר היום כי ייתכנו צעדים בנושא מחיר הדלק. אקוניס השתתף ב"שבתרבות" ואמר כי "הממשלה קשובה לרחשי הציבור. ראש הממשלה מגבש שורה של צעדים שיקלו על המעמד הבינוני שנושא ברוב הנטל של המסים העקיפים. כרגע נבחנים צעדים להוזלה במחירי החשמל והדלק ולא מן הנמנע כי תיבחן הפחתת מסים משמעותית".

הורדת המיסים תביא לקיצוץ בביטחון או קיצוץ רוחבי

בשיחה עם "גלובס" אומר אקוניס כי נתניהו שומע את זעקת מעמד הביניים ובוחן מהלך נרחב של הפחתת מסים עקיפים: "הממשלה קשובה לרחשי לב הציבור. אנו שומעים את הזעקה של מעמד הביניים. זה כבר לא רק הדיור. הזעקה עכשיו היא של כולם, של אנשים עובדים. רה"מ יודיע בימים הקרובים על הקמת צוות שיבחן את כל ההיבטים של הפחתת נטל המס על מעמד הביניים. הצוות יורכב מאנשי מקצוע ובין הנושאים שייבחנו - הורדת המסים העקיפים דוגמת הפחתת המס על הבלו, שהוא זה שמביא לעליית מחירי הדלק והחשמל. תיבחן גם הפחתת מכסים על מוצרי ייבוא, ותיבחן האפשרות להקל על אימהות עובדות. רוב הכסף של אימהות עובדות הולך למטפלות".

ההערכות במערכת הפוליטית הן שהורדת המסים העקיפים אותה בוחן נתניהו תביא לקיצוץ בתקציב הביטחון או לקיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה. הצוות יוקם בימים הקרובים אבל לא יציג את המסקנות שלו בצורה נמהרת.

באשר למחיר הדלק, ל"גלובס" נודע כי שלשום בלילה התקיימו דיונים בין נציגי משרדי האוצר והתשתיות במטרה למצוא פתרון לבעיה. ככל הנראה גם הערב יתכנסו הצדדים במטרה לגבש פתרון.

הערב: הפגנות מחאה ב-9 ערים

מארגני "מחאת האוהלים" ינסו הערב לשחזר את הצלחת ההפגנה שנערכה בשבת שעברה בתל אביב, עם הפגנות ועצרות בכל רחבי הארץ.

בתל אביב תצא ב-21:00 הפגנה מכיכר הבימה לרחבת מוזיאון תל אביב. האמנים יהודה פוליקר, ברי סחרוף, חמי רודנר ודן תורן צפויים להופיע. בין הנואמים צפויים לדבר בפני הקהל גם נציגי מאבק הרופאים. בירושלים תצא הפגנה מגן הסוס ועד לבית ראש הממשלה, האמנים שיופיעו בבירה הם הראל סקעת, אביב גפן ואברהם טל. בחיפה יצעדו המפגינים מגן גליקר (מאפו) למרכז חורב ויופיעו שם קוואמי דה-לה פוקס ועוד.

באשדוד תיערך צעדה משדרות הרצל פינת מנחם בגין (פארק הסיטי) לעירייה, ויופיעו ישי לוי וריקי גל. בבאר שבע תצא צעדה משדרות בן גוריון פינת שדרות רגר לרחבת העירייה, יופיעו גלעד שגב ודנה לפידות. בראש פינה יצעדו המפגינים ב-21:00, בכניסה לעיר.

בנצרת תיערך עצרת המשותפת לאוכלוסייה הערבית והיהודית בעיר, בכיכר המעיין. הפגנות ייערכו גם בקריית שמונה, מודיעין ואשקלון. בימים האחרונים הוקם מאהל מחאה גם בכרמיאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת