שר התמ"ת שמחון: "להוריד את מע"מ מוצרי החלב ל-8%"

הממשלה מתגייסת להורדת המחירים? שר התמ"ת שלום שמחון הציע להוריד באופן מיידי את המע"מ על מוצרי החלב, וכך להביא להורדה משמעותית במחיר סל מוצרי המזון. "אם תהיה הוזלה של המע"מ על מוצרי יסוד ומוצרי חלב, הצרכן ייהנה מהוזלה גדולה של מוצרים חיוניים", מסביר שמחון

הוזלה במע"מ של מוצרי החלב. ארכיון (חדשות 2)

ניסיון להרגיע את המחאה הציבורית? שר התמ"ת שלום שמחון דורש להטיל מע"מ דיפרנציאלי על מוצרי החלב ומוצרי היסוד בשיעור של 8%, כדי לאפשר הוזלה מיידית של סל מוצרי המזון.

לדברי שמחון, אין די בהפחתת המע"מ בעוד כחודשיים בשיעור של 0.5%, כי היא לא תורגש בכיסם של הצרכנים. "הפחתה כזו לא תביא הקלה ממשית לצרכן, אך אם תהיה הוזלה של המע"מ על מוצרי יסוד ומוצרי חלב, הצרכן ייהנה מהוזלה גדולה של מוצרים חיוניים ובסיסיים", אמר היום שמחון.

"צריך לרכז את ההוזלה במקטע מסוים, במקום לפזר אותה על כל המוצרים. אם פחית שתייה תעלה 0.5% פחות - הצרכן לא ירגיש", הוסיף שמחון.

בשבועות האחרונים דרש שמחון לדון בהורדת המע"מ על חלק ממוצרי היסוד. ברקע מגבשים יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, תוכנית כלכלית-חברתית, שכוללת הוזלה כזו.

בשבוע שעבר ביקש ח"כ אופיר אקוניס משמחון שיתמוך בהצעת חוק שבכוונתו להעלות ולפיה יונהג מע"מ דיפרנציאלי. שמחון ענה לו כי יכלול את ההצעה בהמלצות ועדת קדמי, בתנאי שראש הממשלה יסכים למהלך. ביום חמישי נפגשו חברי ועדת קדמי, שמחון, שטייניץ ושרת החקלאות אורית נוקד עם נתניהו ודנו במהלכים להורדת מחיר מוצרי החלב.

הפגישה ארכה חמש שעות והסתיימה ללא תוצאות, בשל מחלוקת בין משרדי התמ"ת והאוצר על היקף היבוא של גבינות קשות והתנגדות נחרצת למהלך מצד משרד החקלאות. בדיון הממושך בלשכת נתניהו, העלה שמחון את התכנית למע"מ דיפרנציאלי כדרישה רשמית.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק