חרם חדש בדרך? המכס על הדגים יעלה ב-40%

צו חדש של שר האוצר יובל שטייניץ הורה להעלות את המכס על דגים מיובאים מ-11 שקלים לק"ג ל-15 שקלים לק"ג - ויש כבר מי שמביע התנגדות. "זה ממש לא ברור איך בענף החלב שר האוצר פותח את השוק לתחרות ואצלנו לא", אומר בא כוחם של ארגון מגדלי הדגים

המחאה הבאה סביב מחירי הדגים? (חדשות 2)

לא רק חלב: הדיון על גובה המכס מגיע גם לענף הדגים. היום בצהריים יתקיים בועדת הכספים של הכנסת דיון בבקשת מגדלי הדגים, להעלות דרמטית את גובה המכס על דגי אמנון מיובאים, על מנת לייקר משמעותית את עלות הייבוא המתחרה ולמנוע את הוזלת מחירי הדגים לצרכנים. מדובר בצו עליו חתום שר האוצר, שיובא היום לאישור ועדת הכספים.

לדברי עו"ד אביגדור דורות ממשרד שדות ושות', בא כוחם של מספר יבואני דגים, מדובר בבקשה הזויה בעת הזו: "הדבר דומה לבקשת איגוד הרפתנים להעלות דרמטית את המכס על אבקת חלב ועל מוצרי חלב, לשם מניעת הוזלת מחירי מוצרי החלב".

לדבריו, על פי הצו של שר האוצר, הכוונה היא להגדיל את המכס מ-11 שקל לק"ג (הרמה הנוכחית) ל-15 שקל לק"ג, דהיינו, עליה של כ-40%. "קשה להבין כיצד מובאת הצעה כזו בימים אלו, יום לאחר הגשת מסקנות הוועדה למשק החלב, אשר המליצה לפתוח את השוק לייבוא, על מנת לעודד תחרות", אמר עו"ד דורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת