עיריית תל אביב שוקלת לבטל תכנית דיור בר-השגה

דווקא כשהמחאה על משבר הדיור במרכז וברחבי הארץ מתפשטת, מדווח הבוקר העיתון "דה מרקר" כי עיריית תל אביב שוקלת לבטל תכנית חדשה להקמת 1,000 דירות ברות-השגה בצפון-מערב העיר. הדירות היו אמורות לקום כחלק מתכנית כוללת, על קרקעות פרטיות

אוהלי המחאה בתל אביב (חדשות 2)

הצעירים מוחים על משבר הדיור - והעירייה מבטלת תכנית לדיור בר השגה בתל אביב? עיריית תל אביב שוקלת לבטל 1,000 דירות חדשות שהיו אמורות לקום בצפון-מערב העיר. כך מדווח העיתון "דה מרקר".

לפני כשבוע, לפי הפרסום, הגישו ראשי צוות תכנון צפון העיר את התנגדותם לתכנית. במסגרת ההתנגדות נטען כי בעלי הקרקעות הפרטיים עליהן נבנתה התוכנית, סבורים כי זכויות הבנייה שהוענקו להם אינן מספיקות.

התוכנית אמורה להתפרס על 1,890 דונמים ולכלול בנייה של כ-12,300 יחידות דיור, שיהוו רובע עירוני חדש עם מתחמי מלונאות, שטחי ציבור, ספורט ושטחים פתוחים. בתוכנית היו אמורות להיות 2,160 דירות בנות השגה בשטח של כ-60 מ"ר, לפי חלוקה של כ-360 דירות בבעלות עירונית להשכרה, 800 דירות בשטחים בבעלות מינהל מקרקעי ישראל ועוד כ-1,000 דירות על קרקעות בבעלות פרטית. המחלוקת, נכון לעכשיו, היא על 1,000 הדירות הללו.

העירייה: "יש כוונה להרחיב את היקף יחידות הדיור בר-השגה בתוכנית"

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה ל"דה מרקר" כי "אין כל כוונה לבטל יחידות דיור בר-השגה בתוכנית צפון-מערב העיר אלא להפך. לאור הקשיים הקיימים כיום בהיעדר חקיקה מתאימה והתנגדות של הוועדה המחוזית לאשר יחידות דיור בר-השגה על קרקעות פרטיות, מבוצעת כיום עבודה להמרה של יחידות הדיור האלה ולהעברתן לבעלות העירייה והמדינה. יתרה מכך, יש כוונה להרחיב את היקף יחידות הדיור בר-השגה בתוכנית".

"בנוסף, ביטול חובת הקמת הדיור בר-השגה בקרקעות פרטיות מלווה בהצעה כי התוכניות המפורטות יכללו לפחות 1,000 יחידות קטנות שיוכלו לשרת זוגות צעירים ומשפחות. המלצת הצוות המקצועי תוצג בקרוב בפני הוועדה המקומית, שתחליט בנושא זה ובנושאים אחרים, לקראת גיבוש חוות דעת כוללנית להתנגדויות, שתובא כהמלצה לחוקר שהתמנה מטעם הוועדה המחוזית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת