אפקט "חוק החרם"? "בייגל בייגל" עוזבת את ברקן

ההדים שעורר החוק השנוי במחלוקת הולידו, אולי, ניצנים ראשונים. יצרנית הכעכים תעתיק את מפעלה מאזור התעשייה ברקן בשומרון לצפת. בחברה הסבירו זאת ב"שיקולים לוגיסטיים", למרות שהעיתוי לקבלת ההחלטה לא נראה מקרי

מעבירים את המפעל לצפת (אתר בייגל בייגל)

ההתנגדות ל"חוק החרם" כנראה עשתה את שלה - ו"בייגל בייגל", יצרנית הכעכים, מעתיקה את מקום מפעלהּ לתוך תחומי הקו הירוק. חברת "יוניליוור" שמחזיקה ב"בייגל בייגל" הודיעה כי המפעל יועבר מאזור התעשייה ברקן בשומרון לצפת. בהודעה שנמסרה מהחברה לא צוינה התייחסות מפורשת לחוק החרם, והמהלך הוסבר ב"טעמים לוגיסטיים". כך פורסם באתר האוכל "אכול ושאטו".

המפעל החדש יוקם סמוך למקום שבו מיוצר שוקולד "ורד הגליל", בית חרושת שגם הוא בבעלות "יוניליוור". האחרונה היא תאגיד בינלאומי שרכש את "בייגל בייגל" לפני כחצי שנה. אנג'לו טרוקיה, מנכ"ל החברה בישראל, אמר כי המעבר נועד לצמצם עלויות, משום שסמיכות בין שני המפעלים שמפעילה "יוניליוור" תקל על פעילות החברה. הוא הדגיש כי השיקול במעבר היה לוגיסטי גרידא.

למרות כל זאת, קשה להתעלם מהעיתוי לקבלת ההחלטה בנושא. "חוק החרם" שאושר השבוע בכנסת עורר גל מחאה גדול, שקרא לעבור על הוראותיו ולא לקנות מהתוצרת הישראלית שמעבר לקו הירוק. קבוצות מחאה שונות קמו בפייסבוק, ופעילי מרצ אף יצאו למרכולים וסימנו מוצרים במדבקות "מיוצר בהתנחלויות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת