שוב: חמושים פוצצו את מסוף הגז בסיני

במסוף הגז באל עריש שבצפון סיני ארע לפנות בוקר פיצוץ עז. על פי הדיווחים, לפחות ארבעה חמושים הגיעו למקום, הורו לשומרים לעזוב ולאחר מכן פוצצו את המבנה. צינור הגז המצרי מוביל גז טבעי ממצרים לישראל ולירדן. עד כה לא ידועה מידת הנזק לצינור

 10 ימים בלבד אחרי שחמושים פוצצו את הצינור המוביל גז טבעי ממצרים לישראל, הלילה שוב חיבלו מחבלים באספקת הגז. רעולי פנים הגיעו הלילה למסוף הגז הטבעי באל עריש שבצפון סיני, מרחק 50 ק"מ בלבד מהגבול עם ישראל ופוצצו אותו.

על פי דיווחים ראשוניים עולה כי לפחות ארבעה חמושים לקחו חלק במתקפה. ככל הנראה איימו החמושים על שומרים במקום והכריחו אותם לעזוב. אחרי שפינו השומרים את המקום, ארע הפיצוץ. כתוצאה מהחבלה, משתוללת במקום שריפה ולהבות נראות ממרחק 20 קילומטרים מהמקום.

על פי אחד הדיווחים מאבטח ובני משפחתו נפגעו בפיצוץ. הפיצוץ ארע רק מספר ימים לאחר שהרשויות המצריות השלימו את תיקון צינור הגז, שאמור היה לחדש את פעולתו בסוף השבוע. מדובר בפיצוץ הרביעי במספר בצינור הגז במצרים בחצי השנה האחרונה. שלוש החבלות הקודמות אירעו בדרום סיני, אל-עריש ובצפון סיני. בשלושת המקרים הצליחו מחבלים להגיע למקום, להערים על המאבטחים ולפוצץ את הצינור.

פיצוץ נוסף רק לפני עשרה ימים

לפני כעשרה ימים קטע מצינור הגז ממצרים לישראל וירדן התפוצץ כתוצאה מפיצוץ חומרי נפץ שהוטמנו באזור, כך דיווחו גורמי ביטחון מצרים. בעקבות הפיצוץ הופסקה כליל זרימת הגז לישראל ולירדן.

על פי הדיווח, הגיעו לאזור חמושים והניסו את המאבטחים ששמרו על המקום, בדרום סיני. כתוצאה מנטישת המאבטחים, הצליחו החמושים להטמין את מטעני הנפץ. "משאית לא מוכרת הגיעה למקום וממנה ירדו אנשים עם רובים שפשוט הבריחו את המאבטחים", אמר מקום ביטחוני מצרי.

הפיצוץ אירע בתחנת שאיבת גז בביר אל-עבד שבדרום הר סיני. איש לא נפגע בפיצוץ, אך תושבי האזורים הסמוכים דיווחו על הדי פיצוצים עזים. במקום פרצה דליקה גדולה.

"אין לנו עדיין מספיק מידע, אבל מדובר באירוע מאוד דומה במתכונת שלו לשניים הקודמים שאירעו בחודשים האחרונים", אמר מקור ביטחוני נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת