תרופות הסל יוזלו ב-33%

חברי ועדת הכספים של הכנסת אישרו הבוקר פה אחד הפחתה של ההשתתפות העצמית של חולים ברכישת תרופות, מ-15% ל-10%, הוזלה של 33%. קופות החולים התנגדו למהלך, שייכנס לתוקפו ב-1 באוגוסט

5% פחות על תרופות (חדשות 2)

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום פה אחד את הצעת סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, להפחית את דמי ההשתתפות העצמית של חולים בתרופות מ-15% ל-10%.

נציגי קופות החולים טענו בדיון כי הפחתת ההשתתפות העצמית תפגע ביכולות שלהם להתמודד עם הגירעונות. יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, אמר כי המדינה חייבת אמנם לסייע לגירעונות של קופות החולים אך, לדבריו, "אין סיבה והיגיון שאנשים קשי יום יממנו את הגירעונות הללו".

ח"כ זבולון אורלב קרא להפחית את ההשתתפות העצמית לפחות מ-10%. "קופות החולים מביאים לוועדת סל הבריאות תחשיב של עלויות התרופות ובהתאם לכך מקבלים את המימון מהמדינה, רק שלבסוף המחירים בפועל נמוכים בהרבה מהתחשיב. יש לנצל את כל הסכום שנותר העומד על 147 מיליון להפחתת ההשתתפות העצמית", אמר.

השינוי ייערך ב-1 באוגוסט. מדובר בקבוצת תרופות בעלות תחליפים, תרופות גנריות. לדברי גורם בוועדת הכספים, אין הרבה סיכוי שתרופות "בלעדיות", כאלה שאין להם תחליף, יוזלו. בתום הדיון אמר ליצמן כי מדובר במהלך היסטורי וכי זו "פעם ראשונה שמפחיתים במחירי התרופות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת