נציגי חברות החלב לא יגיעו לדיון בוועדת כלכלה

תנובה, שטראוס וטרה לא אישרו את השתתפותן בישיבה בנושא מחירי מוצרי החלב ביום ראשון הקרוב בוועדת הכלכלה של הכנסת. יו"ר הוועדה כרמל שאמה-הכהן: "שתיקה כהודאה. החברות רוצות להתחמק מלהתעמת עם המציאות הקשה"

מחאת הקוטג' נמשכת - החברות מחרימות (חדשות 2)

עושק המזון: חברות החלב הגדולות תנובה, שטראוס וטרה, לא אישרו את השתתפותן בישיבה של ועדת הכלכלה של הכנסת בנושא מחירי מוצרי החלב, שזימן יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה-הכהן ביום ראשון הקרוב.

מחאת המחירים צוברת תאוצה והיא צפויה להפוך למבחן חשוב של הצרכן הישראלי. עשרות אלפי אנשים הביעו מחאה בפייסבוק וקראו לחרם צרכנים, אך השאלה אם המחאה תצא מהפייסבוק ותגיע לרחובות, או יותר נכון לרשתות המזון.

ח"כ שאמה הכהן אמר היום באשר לשתיקתן של חברות החלב הגדולות, שעד כה לא פצו פה ולא הגיבו לסערה הציבורית על המחירים, כי "החברות בחרו באסטרטגיית השתיקה במקום לעמוד בפני הציבור ונציגיו ולספק נתונים ותשובות לשאלות הקשות. כל ילד מכיר את הביטוי 'שתיקה כהודאה'. חברות החלב מקוות ששתיקתן עד יעבור זעם תעזור להן להתחמק מלהתעמת עם המציאות הקשה".

לדבריו, "הדיון הוא דיון חשוב מהותית וציבורית, והיעדרותן המכוונת של החברות היא פגיעה בהליכי הדמוקרטיה ובפיקוח הפרלמנטרי. חברה שהמנכ"ל שלה לא יופיע בפני הוועדה בדיון הקרוב תזכה להתעלמות הדדית מוועדת הכלכלה - כל עוד אני יו"ר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת