מכרז הסלולר: סלקט תחליף את אקספון

קבוצת "מרתון" של חזי בצלאל לא תהיה מפעילת הסלולר החדשה, לאחר שלא הצליחה להשיג את סכום הערבות הדרוש. את המקום במכרז קיבלה קבוצת "סלקט" שתתצטרך להציג תוף 45 יום את סכום הערבות שהתחייבה עליו - 690 מיליון שקלים

"סלקט" תהיה המפעילה החדשה? ארכיון (חדשות 2)

התחרות על מכרז הסלולר מתחדשת: ועדת המכרזים פסלה היום את חזי בצלאל, שעמד בראש קבוצת מרתון בעלת "אקספון", שהיה אחד משני הזוכים במכרז להקמת רשת סלולרית. ההחלטה לפסול את בצלאל, הגיעה לאחר שלא היה ניתן לקבל ממנו הוכחות לכך שיוכל לשלם את הסכום עליו התחייב - 710 מיליון שקלים.

במקומו של בצלאל תיכנס חברת "סלקט תקשורת" בבעלותם של מייקל גלפנד ולואיס מייברג, שהגיעה למקום השלישי במכרז. ל"סלקט תקשורת" יהיו כעת 45 יום להציג את הערבות במקומו של חזי בצלאל. אם היא לא תצליח להשיג את הסכום, האפשרות להקים חברת סלולר חדשה תעבור לידי הקבוצה הרביעית במכרז - "גולן טלקום".

עבור בצלאל מדובר במכה קשה ביותר שכן. בצלאל עסק מאז הזכייה במכרז בניסיונות להרים את המיזם. הוא גייס מנהלים והחל להתכונן להקמת הרשת, אך כשל בדבר החשוב ביותר - הצגת הערבות בסך 710 מיליון שקל שעליה התחייב.

הערכות בשוק אומרות שלבצלאל פשוט לא היה את הכסף הדרוש, וכי לקח על עצמו סיכונים שהם מעבר לכוחו. אולם, לאחר ההודעה הדרמטית הוא ואנשיו טוענים שהבעיה היא לא כספית אלא טכנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת