פעילים חברתיים התפרצו לנאום שר האוצר: "תן לגמור את החודש"

מספר מפגינים פרצו הבוקר למלון דיוויד אינטרקונטיננטל בת"א, שם נאם שר האוצר יובל שטייניץ, והפריעו לדבריו. "תן לגמור את החודש! אין לנו אוכל בבית!", מחו המפגינים נגדו. לאחר שהוצאו מהאולם, אמר שר האוצר כי בעיית הנדל"ן מטרידה אותו גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה חברתית. צפו בהתפרצות

מהומה פרצה במהלך נאומו של שר האוצר יובל שטייניץ בכנס הנדל"ן של העיתון "כלכליסט". בזמן נאומו, פרצו מספר פעילים חברתיים לאולם במלון דיוויד-אינטרקונטיננטל בת"א שם מתקיים הכנס, והתפרצו לדבריו.

הפעילים קראו לעבר שטייניץ: "אין לנו אוכל בבית! אנחנו לא מצליחים לגמור את החודש!", ואף כינו אותו "שר המסים". השר ירד מהבמה, עד שאנשי הביטחון הוציאו את המפגינים מחוץ לאולם. לאחר שהוצאו מהכנס, המשיכו הפעילים למחות נגד מדיניות המסים של הממשלה מחוץ לבית המלון.

מהפכה: משרדים יועתקו מדירות למגורים

לאחר שחזר השקט לאולם, אמר שר האוצר כי בעיית הנדל"ן היא בעיה אמיתית שמשפיעה על החברה בישראל. "יש יותר מדי זוגות צעירים שמתקשים להשיג דירה וזה מדאיג אותי - גם מבחינה חברתית וגם מבחינה כלכלית".

שטייניץ פירט על פעילות הממשלה להגדלת היצע הדירות, וחשף צעד חדש לפיו יועתקו משרדים מדירות מגורים לבניינים רבי קומות. "לפי הערכות מדובר בכמה עשרות אלפי דירות רק בגוש דן", הוסיף שר האוצר, ואמר כי הוא מקווה שצעד זה ישחרר כמות משמעותית של דירות לשוק הפרטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק