סוף סוף יורד: הנפט צנח ב-8.6%

נתוני האבטלה המדאיגים בארצות הברית הם, באופן אירוני, מקור התקווה היחיד של הנהגים: המסחר ב"זהב השחור" ננעל היום בצניחה חדה של 8.6%, ולראשונה מאז חודש מרס ירד אל מתחת ל-100 הדולרים. גם האירו צונח אל מול הדולר

הנפט צונח. ארכיון (רויטרס)

שוק הסחורות בבורסה בניו-יורק כמרקחה: מחיר החוזה על הנפט ננעל הערב בצניחה חדה של 8.6% לחבית, ונעמד על 99.8 דולרים. זאת, על רקע ירידה ברמת הביקושים לנפט בשל החששות שעורר נתון התעסוקה המאכזב שפורסם היום בארצות הברית.

על פי הערכות העלייה המהירה בשער הדולר היא הגורם המרכזי שמדרבן את הצניחה במחירי הנפט והמתכות. על רקע הדברים שנשא נשיא הבנק המרכזי באירופה, ז'אן קלוד טרישה, מחירו של האירו צנח אל מול הדולר. דברי טרישה גרמו לירידה בציפיות להעלאת ריבית באירופה ומשכו את האירו מטה.

החוזה על הנפט נפל מתחת ל-100 דולר בפעם הראשונה מאז אמצע חודש מרס. "הנפט צונח כיון שכולם מנסים להיפטר מהפוזיציות שלהם בדולר ובסחורות", העריך היום מנהל השקעות אמריקני. כמו כן הוסיף כי נתון התעסוקה השבועי של תביעות ראשונות לדמי אבטלה שהראה עלייה חדה בתביעות בשבוע האחרון, גם הוא מוסיף שמן למדורת החששות של המשקיעים לתחתית כפולה. "לא רק שאנו לא מייצרים מקומות תעסוקה, אנו גם מאבדים אותם", הוא הוסיף.