מכה לכיס: מחיר הדלק עלול לעלות השבוע ליותר מ-7.5 שקלים

מחיר ליטר בנזין 95 בשירות מלא עומד כיום על 7.43 שקלים. עליית מחירי הנפט בעקבות האירועים בלוב היא בין הגורמים המרכזיים לעלייה הצפויה. בחודש שעבר התייקר מחיר הבנזין ב-28 אגורות לליטר והגיע ל-7.30 שקלים

כואב בכיס. אילוסטרציה (חדשות 2)

מחירי הבנזין לחודש אפריל יחצו את קו ה-7.5 שקלים לליטר, כך העריכו הבוקר בשוק האנרגיה. מדובר בהתייקרות של 7-8 אגורות לעומת המחיר הנוכחי - 7.43 שקלים לליטר. כמו בחודש שעבר, גם הפעם נובעת ההתייקרות מהעלייה במחירה של חבית נפט על רקע המלחמה בלוב והתפשטות המהומות במזרח התיכון.

בחודש שעבר התייקר מחיר הבנזין ב-28 אגורות לליטר והגיע ל-7.30 שקלים בתדלוק בשירות עצמי. נכון להיום, עומד מרווח השיווק על 70 אגורות שהן מעט פחות מ-10% מהמחיר הכולל.

מרכיב הבנזין הבינלאומי מהווה כשליש (36%) מהמחיר הסופי של ליטר 95 אוקטן הנמכר בתחנות הדלק. שאר המרכיבים הם הבלו (40%), המע"מ (14%), ודלף (1%).

מחיר הבנזין הבינלאומי מתעדכן בסוף כל חודש לפי ממוצע העסקאות בארבעת ימי העבודה האחרונים בחודש בעיר LAVERA שבדרום צרפת. יצוין כי שוק הבנזין בעיר הצרפתית מושפע באופן חריג מהנעשה בלוב, כיוון שהיא מהווה ספקית נפט עיקרית מספקיות לסוחרים באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק