קצב ימשיך לקבל פנסיה - בבית הכלא

עם הטלת הקלון על הנשיא לשעבר והאנס, שנשלח היום לשבע שנות מאסר בפועל, נשללה ממנו שורת הטבות שלהן זכה בתוקף תפקידו. אבל הפנסיה החודשית, בגובה 45 אלף שקלים, תמשיך להיכנס לחשבון הבנק שלו גם כשיישב בתא המאסר

הנשיא לשעבר משה קצב, שנשלח היום לשבע שנות מאסר בפועל, לא רק שיאבד בקרוב את החופש - אלא ייאלץ גם להיפרד משלל ההטבות שמהן נהנה מתוקף התפקיד הרם שמילא.

בשל הקלון שדבק בקצב בעקבות העבירות החמורות בהן הורשע, נשללו ממנו באופן אוטומטי רכב השרד המפואר שעמד לרשותו מדגם "אאודי" A6. עוד איבד קצב את כיסוי הוצאות הטלפון ואחזקת ביתו, וכן את מימון המנויים לעיתונים היומיים - כל זאת בשווי אלפי שקלים בחודש.

מה שבכל זאת יוסיף ללוות את קצב גם הלאה, הוא הפנסיה החודשית המכובדת שהמדינה תמשיך לשלם לו כנשיא לשעבר, בגובה של כ-45 אלף שקלים מדי חודש, גם כשיישב מאחורי סורג ובריח.

הבוקר, דקות לאחר סיום הקראת גזר דינו של קצב, התעוררה מהומה במסדרונות בית המשפט המחוזי בתל אביב. עם יציאתו של קצב מאולם הדיונים, נשמעו לעברו קריאות מצד המפגינים מחוץ לאולם, בזמן שהנשיא והאנס צעד במהרה לעבר רכבו.

פרקליטו של קצב: עונש לחברה הישראלית

כשהוא מוקף בבני משפחתו, הקפיד קצב לשמור על קור רוח ואף חיוך נראה על פניו לפרקים - אף לא רמז אחד לצעקות ולבכי שלו עם קבלת גזר הדין, כמה דקות קודם לכן באולם בית המשפט.

התובעת בתיק קצב, עו"ד רונית עמיאל, אמרה היום בתום הקראת גזר הדין: "את התיק הזה ניהל בית המשפט במשך שנתיים. זה היה הליך מקצועי, יסודי, אינטנסיבי ומעמיק. קולו של ביהמ"ש וההכרעות שלו הם שצריכים להדהד בזירה הציבורית ונראה שאין מקום להוסיף עליהם דבר אלא לעצור רגע ולהקשיב".

עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של קצב, שהגיב גם בחריפות לגזר הדין באולם בית המשפט, נשמע כמי שנמצא בסערת רגשות עם יציאתו מן האולם. "מישהו סבר לאחר מתן הכרעת הדין שהרשעתו של נשיא המדינה לשעבר הוא יום חג לדמוקרטיה", אמר עו"ד אמיר. "זה יום עצוב כולל. זו עונש שהוטל היום על החברה בישראל".

נשיא בכלא - סיקור מיוחד:

פרקליטו של קצב: "זה עונש לכל החברה בישראל"

7 שנות מאסר: גזר הדין המלא של קצב

קצב התפרץ ובכה: "הכל שקר!"

צפו: דחיפות ומהומה מחוץ לביהמ"ש

מילה במילה: גזר הדין המלא

כך נערך השב"ס לקליטת האסיר קצב